- відповідач: Дейнега Олександр Миколайович
- позивач: Акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Запорізьке обласне управління акціонерного товариства "Державний ощадний банк України"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________________________________________________________________________________________________________________
Справа № 327/355/20
Провадження № 2/327/143/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
22.12.2020 року смт. Розівка
Суддя Розівського районного суду Запорізької області Антіпова Т.А., перевіривши матеріали цивільної справи за позовною заявою Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
18 листопада 2020 року АТ «Ощадбанк» звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором № б/н від 17.01.2019 року у розмірі 54 172 грн. 08 коп., яка склалася із заборгованості за кредитом – 44 810 грн. 93 коп., заборгованості за відсотками – 6 964 грн. 88 коп., комісії - 216 грн. 33 коп., заборгованості по пені – 884 грн. 33 коп., 3% річних на суму простроченого кредиту – 1 103 грн. 74 коп., 3 % річних на суму нарахованих та несплачених процентів – 191 грн. 87 коп.. Також, у позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача суму понесених судових витрат у розмірі 2 102 грн. 00 коп.
Ухвалою судді Розівського районного суду Запорізької області від 23.11.2020 року позовну заяву АТ «Ощадбанк» було залишено без руху, у зв`язку із невідповідністю її вимогам ЦПК України, а позивачу надано десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків.
09.12.2020 року повноважним представником АТ «Ощадбанк» подано заяву у відповідь на ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій усунуто недоліки позовної заяви. Крім того, представником позивача, згідно із вимогами ч. 1 ст. 276 ЦПК України, подано письмове клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного провадження.
Відповідно ст. 274 ЦПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині 4 цієї статті.
Згідно з ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя;
2) щодо спадкування;
3) щодо приватизації державного житлового фонду;
4) щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу;
5) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
6) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно із ч. 2 ст. 277 ЦПК України у випадку, передбаченому частиною другою статті 274 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або
2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 277 ЦПК України якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Враховуючи вищевикладене, перешкод для розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження, передбачених ст. 274 ЦПК України, судом не встановлено.
Отже, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження підлягає задоволенню.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, підсудна Розівському районному суду Запорізької області, а тому є підстави для відкриття провадження та розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 187, 260, 261, 274, 277, 353 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження – задовольнити.
Проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, яке відбудеться о 10 годині 30 хвилин 20 січня 2021 року у приміщенні Розівського районного суду Запорізької області за адресою: вул. Новобудови, 23, смт. Розівка, Розівський район, Запорізька область, з викликом сторін у справі.
Надати відповідачеві строк для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали суду.
Відповідач має право протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження надіслати суду відзив на позовну заяву, відповідно до вимог ст. 178 ЦПК України, та всі письмові докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Копія відзиву та доданих до нього документів позивачу повинна бути надіслана (надана) відповідачем в цей же строк одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом 15 днів з дня отримання копії відзиву відповідача, а відповідач - заперечення протягом 15 днів з дня отримання копії відповіді на відзив.
Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів, надіслати учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб - адресою сторінки на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет «http://rz.zp.court.gov.ua».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.А. Антіпова
- Номер: 2/327/143/2020
- Опис: про стягнення заборгованості за кредитом
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 327/355/20
- Суд: Розівський районний суд Запорізької області
- Суддя: Антіпова Т.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.11.2020
- Дата етапу: 18.11.2020