Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #90897925

РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________________________________________________________________________________________________________


Справа № 327/329/20

Провадження № 2/327/131/2020


З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


23.12.2020 року                                                                смт. Розівка


Розівський районний суд Запорізької області у складі:


головуючого судді – Завіновської А.П.,

при секретарі судового засідання – Захаренко А.В.,

за відсутності учасників справи,


розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» (далі – АТ КБ «ПриватБанк») до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,


в с т а н о в и в:


10.10.2020 року АТ КБ «ПриватБанк» звернувся до суду із наведеним вище позовом до ОСОБА_1 , в обґрунтування якого зазначав наступне.


02.09.2011 року АТ КБ «ПриватБанк» (раніше – ПАТ КБ «ПриватБанк») та ОСОБА_1 , шляхом підписання анкети-заяви про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг у ПриватБанку, уклали договір № б/н (далі - Договір), згідно з яким остання отримала кредит у розмірі 500 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту зі сплатою процентів за користування кредитом у розмірі 36 % на рік (кредитний ліміт та відсотки змінювались згідно до умов кредитування) на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки (01/22).


ОСОБА_1 підтвердила свою згоду на те, що підписана анкета-заява разом з Пам`яткою клієнта, Умовами та Правилами надання банківських послуг і Тарифами банку складають між нею та Банком договір, що підтверджується її підписом у цій анкеті-заяві.


АТ КБ «ПриватБанк» свої зобов`язання за Договором виконав в повному обсязі, надавши ОСОБА_1 кредит, водночас остання порушила умови Договору, внаслідок чого має прострочену заборгованість станом на 31.08.2020 року на загальну суму 12 759, 28 грн., яка склалася з тіла кредиту – 1 384, 29 грн. та відсотків за користування кредитом – 11 374, 99 грн.


ОСОБА_1 в добровільному порядку не вжила заходів щодо погашення заборгованості, а тому АТ КБ «ПриватБанк» був змушений звернутися до суду із вищевказаним позовом.


З огляду на зазначене, позивач просив стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за вказаним кредитним договором на загальну суму 12 759, 28 грн., яка склалася з тіла кредиту – 1 384, 29 грн., відсотків за користування кредитом – 11 371, 99 грн., а також суму понесених судових витрат у розмірі 2 102, 00 грн.


Ухвалою Розівського районного суду Запорізької області від 26.10.2020 року у вказаній справі було відкрито провадження та її призначено до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін на 10 год. 00 хв. 12.11.2020 року, і відповідачу надано строк для подання відзиву на позовну заяву. В подальшому розгляд справи було відкладено на 09 год. 30 хв. 04.12.2020 та 08 год. 00 хв. 23.12.2020 року (а.с. 57, 63, 67).


Представник позивача АТ КБ «ПриватБанк» в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Крім того, подав клопотання про розгляд справи у його відсутність, повідомивши, зокрема про те, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та не заперечує проти ухвалення заочного рішення у справі за наявності для цього правових підстав (а.с. 7, 68, 69).


Відповідач ОСОБА_1 , в судове засідання повторно не з`явилася, про час, дату та місце розгляду справи була сповіщена належним чином. Відзив не подала (а.с. 61, 62, 65, 70).


Виходячи з наведеного, а також положень ч. 3 ст. 211 ЦПК України, суд доходить висновку про можливість здійснення судового розгляду за відсутності учасників справи, на підставі наявних матеріалів, та за письмової згоди представника позивача, ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ч. 4 ст. 223, ст. 280 ЦПК України.


Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось через неявку у судове засідання всіх учасників справи.


Перевіривши матеріали справи, дослідивши наявні в них докази та надавши їм оцінку, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.


Відповідно до положень статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.


Частиною 1 статті 13 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.


Згідно до статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.


Частиною 1 статті 81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.


Судом встановлені наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.


02.09.2011 року АТ КБ «ПриватБанк», який є правонаступником ПАТ КБ «ПриватБанк» та ОСОБА_1 , шляхом підписання анкети-заяви про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг у ПриватБанку, уклали договір б/н, відповідно до якого остання отримала кредит у розмірі 500 грн., у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36,00 % на рік (кредитний ліміт та відсотки в подальшому змінювались) на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки – останній день січня 2022 року (а.с. 16, 17, 18, 19).


При цьому, ОСОБА_1 підтвердила свою згоду на те, що підписана анкета-заява разом з Пам`яткою клієнта, Умовами та Правилами надання банківських послуг і Тарифами банку складають між ную та Банком договір, що підтверджується її підписом у цій заяві (а.с. 18).


Відповідно до ч. 1 ст. 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.


Суд приходить до висновку, що укладений між сторонами кредитний договір від 02.09.2011 року, по своїй суті є договором приєднання, відповідно до ст. 634 ЦК України.


Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.


Виходячи з положень ст. ст. 526, 527, 530 ЦК України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і у встановлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.


Згідно до статей 1049, 1050, 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти, (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. Якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів.


Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).


Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.


Частиною 1 статті 625 ЦК України встановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.


Зі змісту п. 2.1.1.5.5. Умов та правил надання банківських послуг (далі – Умов), вбачається, що позичальник зобов`язався здійснювати погашення заборгованості по кредиту, відсоткам за його користування, по перевитратам платіжного ліміту, а також сплачувати комісії на умовах передбачених Договором (а.с. 38 зв.ст.).


Пунктом 2.1.1.12.4 Умов передбачено, що сторони визначили цим Договором термін та порядок погашення кредиту, сплати процентів, з встановленим мінімальним обов`язковим платежем (а.с. 41).


Мінімальний обов`язковий платіж – розмір боргових зобов`язань клієнта, котрі щомісячно підглядають сплаті клієнтом в термін дії строку дії карти. Даний платіж розраховується як сума овердрафту і суми щомісячного платежу, який складається з нарахованих до сплати процентів та частини заборгованості по кредиту (п. 1.1.1.50 Умов) (а.с. 21 зв.ст.).


Сторони домовилися, що відповідно до п. 2.1.1.12.6.3 Умов, проценти за користування кредитом, або овердрафтом нараховуються на дату їх сплати, передбачену п. 2.1.1.12.4. та 2.1.1.12.5., при цьому проценти розраховуються щомісячно за кожний день за фактично використаний кредит або овердрафт, з дня списання суми з карткового рахунку до дня коли кредит або овердрафт являються простроченим кредитом (а.с. 41 зв.ст.).


ОСОБА_1 користувалася коштами, разом з цим, не надала своєчасно Банку грошові кошти для погашення заборгованості за кредитним договором, що має відображення у розрахунку заборгованості за договором (а.с. 8-11, 12-14).


Таким чином, ОСОБА_1 станом на 31.08.2020 року має заборгованість за наданим кредитом на загальну суму 12 759, 28 грн., яка склалася з тіла кредиту – 1 384, 29 грн. та відсотків за користування кредитом – 11 374, 99 грн., яку суд і вважає необхідним стягнути з останньої на користь позивача, задовольнивши позовні вимоги Банку в повному обсязі.


Згідно з ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.


Враховуючи те, що позов АТ КБ «ПриватБанк» задоволено повністю, суд згідно до положень ст. 141 ЦПК України, присуджує позивачу судові витрати у повному розмірі, що складає 2 102, 00 грн.


Керуючись ст. ст. 526, 527, 530, 610, 612, 625, 629, 634, 1049, 1050, 1054 ЦК України, ст. ст. 12, 13, 19, 76, 81, 141, 211, 247, 259, 263-265, 273, 274, 280-283 ЦПК України, суд


у х в а л и в:


позов АТ КБ «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, задовольнити.


Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає: АДРЕСА_2 ,) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» (місцезнаходження: м. Київ, вул. Грушевського, б. 1 «Д», ЄДРПОУ 14360570) заборгованість за кредитним договором б/н від 02.09.2011 року на загальну суму 12 759 грн. 28 коп., яка склалася з тіла кредиту – 1 384 грн. 29 коп. та відсотків за користування кредитом – 11 374 грн. 99 коп., а також суму понесених судових витрат в розмірі 2 102 грн. 00 коп.


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, – Розівським районним судом Запорізької області, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.


Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції, – Розівський районний суд Запорізької області шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


Суддя:                                                                                       А.П. Завіновська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація