Справа № 22-666/2009
Категорія: 27
Головуючий в суді першої інстанції Михайленко А.В.
Доповідач: Щолокова О.В.
УХВАЛА
10 березня 2009 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Міхасішина І.В.
Суддів: Якути О.І., Щолокової О.В.
При секретарі: Яблонській І.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області заяву представника відповідача акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку (закрите акціонерне товариство) «Промінвестбанк» в особі філії «Відділення Промінвестбанку в м. Вінниця» Пух Олександра Миколайовича про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Ленінського районного суду м. Вінниці від 26 грудня 2008 року про відкриття провадження в справі за позовом ОСОБА_3 до акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку (закрите акціонерне товариство) «Промінвестбанк» в особі філії «Відділення Промінвестбанку в м. Вінниця» про повернення грошових коштів, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Ленінського районного суду м. Вінниці від 26 грудня 2008 року відкрито провадження в справі за позовом ОСОБА_3 до акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку ЗАТ «Промінвестбанк» в особі філії «Відділення Промінвестбанку в м. Вінниця» про повернення грошових коштів.
19 лютого 2008 року представник відповідача акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку ЗАТ «Промінвестбанк» в особі філії «Відділення Промінвестбанку в м. Вінниця» Пух О.М. подав апеляційну скаргу та заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаної ухвали, посилаючись на пропущення його з поважних причин.
Колегія суддів, перевіривши обґрунтованість поданої заяви, дійшла до висновку про відмову в її задоволенні з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно із ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі пропущення його з поважних причин.
Як вбачається з матеріалів справи, 26 грудня 2008 року одночасно з відкриттям провадження в справі Ленінський районний суд постановив ухвалу про забезпечення позову ОСОБА_3, яка була оскаржена в апеляційному порядку представником відповідача.
Зазначені обставини свідчать про те, що представнику відповідача було достовірно відомо про наявність судової ухвали про відкриття провадження в справі.
Проте апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції про відкриття провадження в справі подано лише 19.02.2009 року, тобто з пропущенням строку, встановленого ст. 294 ЦПК України.
Згідно вимог ч. 3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Апелянт не надав суду доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження, тому підстав для його поновлення колегія суддів не вбачає.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 294,315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Відмовити представнику відповідача акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку (закрите акціонерне товариство) «Промінвест-банк» в особі філії «Відділення Промінвестбанку в м. Вінниця» Пух Олександру Миколайовичу в поновленні строку на апеляційне оскарження ухвали Ленінського районного суду м. Вінниці від 26 грудня 2008 року про відкриття провадження в справі за позовом ОСОБА_3 до акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку (закрите акціонерне товариство) «Промінвестбанк» в особі філії «Відділення Промінвестбанку в м. Вінниця» про повернення грошових коштів.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та з цього моменту може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.