Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #90992257




У Х В А Л А Справа № 932/14284/20

Провадження № 2-о/932/221/20


28 грудня 2020 року м. Дніпро

Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська в особі судді Куцевола В.В., розглянувши у приміщенні суду у м. Дніпрі заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа – ОСОБА_2 , про видачу обмежувального припису, -

В С Т А Н О В И В:

       В провадженні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває заява ОСОБА_1 , заінтересована особа – ОСОБА_2 , про видачу обмежувального припису.

       У заяві ОСОБА_1 прохає про витребування від Шевченківського ВП ДВП ГУ НП у Дніпропетровській області доказів, а саме: інформації про неодноразові виклики нею поліції, про складені нею заяви щодо вчинення відносно заявниці домашнього насильства та про складенні на підставі її заяв термінові заборонні приписи стосовно кривдника ОСОБА_2 .

       Згідно з вимогами ст. 350-4 ЦПК України, у разі неможливості надати докази, визначені п. 3 ч.1 цієї статті, до заяви про видачу обмежувального припису може бути додано клопотання про їх витребування.

Розділ IV ЦПК України доповнено главою 13 «Розгляд судом справ про видачу і продовження обмежувального припису», у зв`язку із цим справи цієї категорії розглядаються в окремому провадженні.

Згідно з вимогами ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом. З метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 3 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Згідно із вимогами ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи те, що предметом судового розгляду є заява про видачу обмежувального припису, обов`язковому доведенню підлягають обставини вчинення домашнього насильства заінтересованою особою стосовно заявника.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно із вимогами ст. 24 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать: терміновий заборонний припис стосовно кривдника; обмежувальний припис стосовно кривдника; взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи; направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

В силу вимог ст. 25 цього Закону, терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров`ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Згідно із вимогами ст. 27 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», уповноважений підрозділ органу Національної поліції України бере на профілактичний облік кривдника з моменту виявлення факту вчинення ним домашнього насильства на встановлений законодавством строк і проводить з ним профілактичну роботу. Порядок взяття на профілактичний облік, проведення профілактичної роботи та зняття з профілактичного обліку кривдника затверджується Міністерством внутрішніх справ України.

Відповідно до вимог розділу ІІ Порядку взяття на профілактичний облік, проведення профілактичної роботи та зняття з профілактичного обліку кривдника уповноваженим підрозділом органу Національної поліції України, який затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25 лютого 2019 року за № 124, підставами для поставлення кривдника на профілактичний облік є: складений адміністративний протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173-2 КУпАП; терміновий заборонний припис стосовно кривдника, винесений працівником уповноваженого підрозділу поліції; отримання уповноваженим підрозділом поліції в установленому законом порядку інформації про видачу судом обмежувального припису кривднику; рішення суду про накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173-2 КУпАП; відкриття кримінального провадження стосовно кривдника у зв`язку з вчиненням ним домашнього насильства чи насильства за ознакою статі; повідомлення установи виконання покарань про звільнення від відбування покарання кривдника, засудженого за вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. Рішення про поставлення кривдника на профілактичний облік приймає керівник територіального (відокремленого) уповноваженого підрозділу поліції за результатами розгляду матеріалів, які є підставою для поставлення кривдника на профілактичний облік. У відомостях про взяття кривдника на профілактичний облік зазначаються, зокрема, прізвище, ім`я та по батькові особи, яка вчинила домашнє насильство (повністю, без скорочень), число, місяць, рік народження, стать, громадянство, місце проживання, навчання та/або місце роботи, номер контактного телефону, паспорт громадянина України, а у разі його відсутності документ, що підтверджує громадянство України, посвідчує особу чи її спеціальний статус (тип, назва документа, серія, номер, дата видачі та уповноважений суб`єкт, що видав документ, строк дії документа); інформація про притягнення кривдника до адміністративної відповідальності (упродовж року) або кримінальної відповідальності; заходи термінового заборонного припису або обмежувального припису стосовно кривдника, передбачені статтями 25, 26 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», та строки їх дії; форма(и) домашнього насильства та суть діяння; прізвище, ім`я та по батькові постраждалої особи (повністю, без скорочень), число, місяць, рік народження, стать, громадянство, місце проживання, навчання та/або місце роботи, номер контактного телефону, ступінь спорідненості з кривдником відповідно до частин другої, третьої статті 3 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». За змістом норм цього Порядку, уповноваженим підрозділом поліції є відділ поліції, на території обслуговування якого перебуває на профілактичному обліку особа, яка вчинила домашнє насильство.

З наведених вище норм права вбачається те, що відділи поліції Національної поліції України ведуть профілактичний облік кривдників та мають відносно осіб, які вчинили домашнє насильство, інформацію про підстави поставлення на вказаний облік.

З наданих до суду заявником матеріалів вбачається те, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мешкають у квартирі АДРЕСА_1 , що знаходиться на території обслуговування Шевченківського ВП ДВП ГУ НП у Дніпропетровській області. 23.12.2020 року інспектором патрульної поліції взводу № 2 роти № 4 батальйону № 2 Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області Жидковою Є.В. складено стосовно ОСОБА_2 , як кривдника, терміновий заборонний припис серії АА № 235708, строком дії до 02.01.2021 року.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.

Внаслідок того, що обставини вчинення домашнього насильства мають бути підтверджені відповідними засобами доказування, якими є складений адміністративний протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173-2 КУпАП; терміновий заборонний припис стосовно кривдника, винесений працівником уповноваженого підрозділу поліції; рішення суду про накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173-2 КУпАП; відкриття кримінального провадження стосовно кривдника у зв`язку з вчиненням ним домашнього насильства, у справі слід витребувати докази, не обмежуючись заявленим ОСОБА_1 клопотанням.

Оскільки справи окремого провадження розглядаються без застосування принципу змагальності сторін, а суд не обмежений в витребуванні доказів з власної ініціативи, суд приходить до висновку про задоволення клопотання ОСОБА_1  про витребування доказів, а також про витребування доказів на підтвердження фактів вчинення домашнього насильства з власної ініціативи. У зв`язку з цим, суд вважає доцільним витребувати від Шевченківського ВП ДВП ГУ НП у Дніпропетровській області інформацію про те, чи зверталась  ОСОБА_1  до цього відділку поліції з заявами про застосування заходів, передбачених  Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» до ОСОБА_2 , як кривдника; чи брався ОСОБА_2 на профілактичний облік, як кривдник; чи виносились відносно ОСОБА_2 термінові заборонні приписи у зв`язку з вчиненням домашнього насильства стосовно ОСОБА_1 ; чи складались стосовно ОСОБА_2 протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173-2 КУпАП; чи є відкриті стосовно ОСОБА_2 кримінальні провадження у зв`язку з вчиненням ним домашнього насильства, а у випадку, якщо відповідні документи складались чи виносились – надати до суду їх належним чином засвідчені копії.

В частині витребування інформацію про здійснення ОСОБА_1 викликів поліції клопотання задоволенню не підлягає, оскільки така інформація не є допустимим доказом вчинення домашнього насильства.

Крім цього, підлягає витребуванню від Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська інформація про те, чи притягувався ОСОБА_2 у період часу з 01.07.2019 року по 28.12.2020 року до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173-2 КУпАП, з наданням належним чином засвідченої копії постанови суду у випадку притягнення до такої.

       На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2-5, 12, 13, 78, 84, 258, 260-261, 294, 350-4, 353 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів – задовольнити частково.

       Витребувати від Шевченківського ВП ДВП ГУ НП у Дніпропетровській області (м. Дніпро, пр. Пилипа Орлика, 3) інформацію про те, чи зверталась  ОСОБА_1  до відділу поліції з заявами про застосування заходів, передбачених  Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як кривдника; чи виносились стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як кривдника, термінові заборонні приписи; у випадку підтвердження факту звернення ОСОБА_1 з вказаними заявами, а також підтвердження факту винесення термінових заборонних приписів стосовно кривдника, надати до суду їх належним чином засвідчені копії.

       У задоволенні клопотання в іншій частині – відмовити.

Витребувати з власної ініціативи від Шевченківського ВП ДВП ГУ НП у Дніпропетровській області (м. Дніпро, пр. Пилипа Орлика, 3) інформацію про те, чи брався ОСОБА_2 на профілактичний облік, як кривдник; чи складались стосовно ОСОБА_2 протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173-2 КУпАП; чи є відкриті стосовно ОСОБА_2 кримінальні провадження у зв`язку з вчиненням ним домашнього насильства, з наданням до суду належним чином засвідчених копій протоколів про адміністративні правопорушення, передбачене ст. 173-2 КУпАП, якщо такі складались.

Витребувати з власної ініціативи від Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська інформацію про те, чи притягувався ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у період часу з 01.07.2019 року по 28.12.2020 року, до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173-2 КУпАП, з наданням належним чином засвідченої копії постанови суду у випадку притягнення до такої.

       Витребувані докази надіслати на адресу суду негайно, але у строк, не більший ніж один день з дня отримання копії цієї ухвали.

Відповідно до вимог ч.ч. 7, 8 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність встановлену законом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Згідно із вимогами ст. 18 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.




Суддя В.В. Куцевол











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація