- Правопорушник: Кулік Андрій Вікторович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Дата документу 04.12.2020
Справа № 334/6812/20
Провадження № 3/334/2838/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2020 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Філіпова І.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України працює водієм, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 184 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
Працівниками поліції складено протокол про адміністративне правопорушення про те, що гр. ОСОБА_1 ухиляється від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо виховання малолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме 14.11.2020 року об 10 годині 00 хвилин донька пішла гуляти з друзями, на телефонні дзвінки не відповідала, мати та батько розшукували доньку разом зі співробітниками Дніпровського ВП ГУПН в Запорізькій області поліції. Об 16 годині 00 хвилин донька була передана батькам співробітниками поліції.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив обставини справи.
Розглянувши матеріали справи, оцінюючи в сукупності всі зібрані по справі докази, вважаю, що в притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 184 ч. 1 КУпАП слід відмовити з таких підстав.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
Об`єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП є суспільні відносини у сфері охорони прав та інтересів неповнолітніх, а з об`єктивної сторони воно полягає в ухиленні батьків або осіб які їх замінюють від виконання передбачених законом обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У рішенні по справі «Барбера, Мессеге і Хабардо проти Іспанії» ЄСПЛ зазначив, що п. 2 статті 6 Конвенції вимагає, щоб при здійсненні своїх повноважень судді відійшли від упередженої думки, що обвинувачений вчинив злочинне діяння, так як обов`язок доведення цього лежить на обвинуваченні та будь-який сумнів трактується на користь обвинуваченого.
Аналогічні положення закріплені в ст. 62 Конституції України, згідно якої усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Натомість, у справі взагалі немає жодного доказу про те, що своєю активною поведінкою, чи навпаки, бездіяльністю ОСОБА_1 ухиляється від виконання батьківських обов`язків.
Всупереч зазначеному посадова особа при складені протоколу взагалі не вчиняла дій на збір доказів, а лише обмежилась констатацією обставин про неналежну поведінку доньки ОСОБА_3 , тоді як предметом дослідження мали б бути дії чи бездіяльність самого ОСОБА_1 щодо виконання батьківських обов`язків.
Відтак, за відсутності належних і допустимих доказів вчинення адміністративного правопорушення, з врахуванням положень ст. 62 Конституції України та практики ЄСПЛ приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення належними і допустимими доказами не доведена, що свідчить про відсутність в його діях події та складу правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
У зв`язку з наведеним, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247, 184 ч.1, 280, 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів.
Суддя: Філіпова І. М.
- Номер: 3/334/2838/20
- Опис: 184 ч.1
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 334/6812/20
- Суд: Ленінський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Філіпова І. М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.11.2020
- Дата етапу: 24.11.2020