- яка притягається до адмін. відповідальності: Подкоритов Олександр Леонідович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
справа № 208/5844/19
№ провадження 3/208/178/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 листопада 2019 р. м. Кам`янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Нельга Д.В., розглянувши матеріали адміністративної справи відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП,-
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, складеного співробітником Дніпропетровського управління Офісу великих платників ДФС за результатами перевірки ПАТ «Дніпровський комбінат» (ЄДРПОУ 05393043), останнім було встановлено порушення визначеного законом порядку ведення податкового обліку на ПАТ «Дніпровський комбінат», директором якого є ОСОБА_1 , а саме завищення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового)періоду по декларації з ПДВ за травень 2019 року на 10 928 344 грн., відсутність виписки та не здійснення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних (відсутня реєстрація)в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму 559 197 грн.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, захисник останнього – адвокат Команов В.В. надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Крім того, надав суду письмові заперечення, у яких зазначив про те, що, справа підлягає закриттю через відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1КУпАП, оскільки матеріали справи не містять беззаперечних доказів, наявність яких давала б підстави дійти висновку про порушення ОСОБА_1 порядку ведення податкового обліку. Також, зазначив про те, що, ПАТ «Дніпровський комбінат» оскаржує в адміністративному порядку рішення, прийняте контролюючим органом, у зв`язку з чим, на час розгляду справи визначене податковим органом грошове зобов`язання ПАТ «Дніпровський комбінат» є не узгодженим.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч.2 ст.251 КУпАП, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Отже, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Як встановлено судом під час розгляду даної справи, на підтвердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, особа, уповноважена на складання протоколів, надала суду:
- протокол про адміністративне правопорушення, складений 16.08.2019р.;
- копію Акту перевірки ПАТ «Дніпровський комбінат`від 16.08.2019р.;
- копію чеку про направлення акту перевірки та протоколу про адміністративне правопорушення;
- Витяг з бази даних податкових розрахунків за формою №1-ДФ за П квартал 2019р.;
-копію наказу про призначення на посаду від 06.07.2017р.
Водночас, згідно ст.56 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Під час процедури адміністративного оскарження обов`язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених цим Кодексом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, покладається на контролюючий орган.
Згідно п.56.15. Податкового кодексу України, скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов`язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов`язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Як випливає з матеріалів справи, на час розгляду даної справи ПАТ «Дніпровський комбінат» подано заперечення на Акт від 16.08.2019р.; та Скаргу про скасування податкових повідомлень-рішень від 24.09.2019р., розгляд якої, згідно рішення ДПС України, продовжено до 08.12.2019р. включно.
Як випливає з матеріалів справи,на час розгляду даної справи, матеріали справи не містять належного та допустимого доказу, наявність якого давала б підстави суду дійти висновку про те, що, сума грошового зобов`язання, зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення, є узгодженою, а рішення контролюючого органу - є правомірним.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що, з наданих суду доказів не можливо встановити наявність в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1КУпАП, а саме зазначеного у протоколі про адміністративне правопорушення завищення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду по декларації з ПДВ за травень 2019 року на 10 928 344 грн., відсутність виписки та не здійснення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних (відсутня реєстрація)в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму 559 197 грн.
Встановивши, таким чином, в ході розгляду даної справи те, що, матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, які б свідчили про наявність події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1КУпАП, суд, керуючись п.1 ст.247 КУпАП, дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у даній справі.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ст.247, ст.ст. 283, 284 КУпАП суд, -
п о с т а н о в и в:
провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1КУпАП, закрити у зв`язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Скаргу на постанову може бути подано до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Нельга Д. В.
- Номер: 3/208/178/20
- Опис: порушення порядку ведення податкового обліку
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 208/5844/19
- Суд: Заводський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Нельга Д.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.09.2019
- Дата етапу: 12.11.2019
- Номер: 3/208/178/20
- Опис: порушення порядку ведення податкового обліку
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 208/5844/19
- Суд: Заводський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Нельга Д.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.09.2019
- Дата етапу: 15.11.2019