РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-101/10
05 травня 2010 року Ульяновський районний суд Кіровоградської області
в складі: головуючого судді - Ясінського Л.Ю.
при секретарі- Кашнікову І.А
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Ульяновка цивільну справу за позовом органу опіки та піклування Ульяновської РДА Кіровоградської області до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав,
встановив:
Позивач 24.02.2010 року звернувся в суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав, посилаючись на те, що відповідачка мати малолітніх дітей ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 одинока - мати , ніде не працює , веде аморальний спосіб життя , постійно вживає алкогольні напої, дітям не приділяє належної уваги. Продукти харчування в домі відсутні , запасів дров та вугілля немає.Діти незабезпечені теплим одягом та взуттям. Помешкання відповідачки перебуває у занедбаному стані.
За місцем свого проживання характеризується з негативної сторони .З лютого 2007 року, перебуває на обліку у службі у справах дітей Ульяновської РДА, неодноразово попереджалась про відповідальність за злісне ухилення від виконання батьківських обов»язків та притягувалась до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП, однак свою поведінку та ставлення до виховання дітей на краще не змінила. Дитина відповідачки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 вже понад 6 років проживає та перебуває на повному утриманні свого діта та бабки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які проживають в с. Синьки Ульяновського району Кіровоградської області. Відповідачка не цікавиться дітьми, не допомогає та неприймає участі у їх вихованні, хоча проживає теж в с.Синьки Ульяновського району Кіровоградської області.
Працівниками Синьківської сільської ради при обстеженні помешкання сім»ї ОСОБА_1 було виявлено, що малолітня дитина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 залишена без догляду матері і протягом тижня перебувала у сусідки, як з»ясувалось пізніше ОСОБА_1 в цей час знаходилась в хірургічному відділенні ЦРЛ, так, як після алкогольного сп»яніння обморозила обидві руки, тому 30.12.2009 року ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 було влаштовано в дитяче відділення ЦРЛ, так як подальше перебування дитини без догляду могло б загрожувати її життю та здоров»ю. За час перебування неповнолітньої ОСОБА_3 в дитячому відділенні ЦРЛ дитину ніхто з рідних не відвідував, після попередження ОСОБА_1 про відповідальність за злісне ухилення від виконнання батьківських обов»язків, відповідачка почала іноді відвідувати дитину.
5 лютого 2010 року ОСОБА_6 визнав батьківство та забрав ОСОБА_3 до себе. Мати фактично самоусунулась від утримання та виховання своїх дітей, їх життям не цікавиться, уваги неприділяє та матеріально не підтримує. Представник органу опіки та піклування Ульяновської РДА вказує, що відповідачка повинна бути позбавлена батьківських прав, оскільки обов'язків по вихованню та забезпеченню нормального розвитку своїх неповнолітніх дітей не виконувала, матеріально їх не забезпечувала .
Представник органу опіки та піклування Ульяновської РДА в попередньому судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просить суд задовольнити позов.
Відповідачка в попередньому судовому засіданні проти позовних вимог позивача не заперечувала , позов визнала в повному обсязі.
Допитані в судовому засіданні представник позивача ОСОБА_7 підтвердила повне ухилення від виконання відповідачкою своїх батьківських обов'язків по вихованню неповнолітніх дітей ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, а також зазначила, що відповідно до всіх документальних висновків – ОСОБА_1 необхідно позбавити батьківських прав по відношенню до її неповнолітніх дітей .
Судом встановлено, що матір»ю ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 являється ОСОБА_1 , що підтверджується копіями свідоцтва про народження (а.с.4-5). Також судом встановлено, що відповідачка не приділяла достатньої уваги вихованню та догляду за дітьми та злісно ухилялась від виконання своїх батьківських обов»язків, що підтверджується клопотанням Синьківської сільської ради ( а.с 6), а також рішенням засідання комісії Ульяновської РДА з питань захисту прав дитини ( а.с7). Крім того судом встановлено , що відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов проживання відповідачки будинок в якому проживала сім»я ОСОБА_1 знаходиться в занедбаному стані, присадибна ділянка не засаджена, продукти харчування відсутні, умови для проживання дітей критичні, ОСОБА_1 зловживає спиртними напоями, запасів пального на зиму немає, що підтверджується копією висновку комісії від 30.12.2009 року ( а.с.12) .
Таким чином, судом встановлено, що відповідачка на протязі тривалого часу ухилялася від виконання батьківських обов'язків по вихованню та утриманню дітей, оскільки майже не зустрічається з ними, що говорить про незабезпечення духовного розвитку дитини, не утримує їх матеріально, що свідчить про незабезпечення дитини фізичним розвитком та веде аморальний спосіб життя , що виражається у зловживанні спиртними напоями , а також ухиляється від виконання своїх батьківських обов»язків по відношенню до неповнолітніх дітей. .
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
На підставі поданих по справі доказів суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки обставини, якими обґрунтовуються вимоги позивача мали місце і підтверджуються поясненнями сторін та письмовими матеріалами справи.
Керуючись ст.ст. 130, ч.4 ст.174, 213, 214, 215 ЦПК України, п. 2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженку с. Синьки Ульяновського району Кіровоградської області по відношенню до неповнолітніх дітей ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Ульяновський районний суд Кіровоградської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: