Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #91114725


Харківський районний суд Харківської області

УХВАЛА

31 грудня 2020 року  смт. Покотилівка

Справа № 635/8901/20

Провадження № 2 /635/3695/2020

Суддя Харківського районного суду Харківської області Карасава І.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Аланд», треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович, Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Клітченко Оксана Анатоліївна про визнання виконавчого напису таким що не підлягає виконанню,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 пред`явила до суду позов шляхом подання позовної заяви до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Аланд», яким просить визнати виконавчий напис від 08 вересня 2019 року вчинений приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай Олегом Станіславовичем, зареєстрований в реєстрі за №27654, щодо стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «ФК «Аланд» в сумі 12697,80 гривень таким, що не підлягає виконанню, а також стягнути з відповідача грошові кошти, утримані із заробітної плати в розмірі 870,67 гривень та судовий збір у розмірі 840,80 гривень.

Разом з пред`явленням позову ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про забезпечення позову, в якій просила зупинити стягнення на підставі виконавчого документа, а саме виконавчого напису від 08 вересня 2019 року, вчиненого приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального окркг Горай Олегом Станіславовичем зареєстрованого в реєстрі за №27654, щодо стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «ФК «Аланд» за кредитним договором №40784 від 12 грудня 2018 року заборгованості в сумі 12 697,80 гривень посилаючись на те, що до розгляду справи по суті, виконавчий напис може бути виконаний, що буде безумовним порушенням прав позивача у випадку задоволення позовних вимог.

Відповідно до вимог статті 151 Цивільного процесуального Кодексу України (далі- ЦПК України) заява про забезпечення позову повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Разом з тим, заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, оскільки в ній не зазначені відомі засоби зв`язку відповідача ТОВ «ФК`Аланд» та третьої особи Приватного нотаріусу Житомирського міського нотаріального округу Горай Олега Станіславовича, а також офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти сторін, також заява про забезпечення позову не містить ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Аланд».

Відсутні пропозиція позивача щодо зустрічного забезпечення.

Крім того, позивачем до заяви додані копії документів не завірені належним чином. Так, вимоги до подання письмових доказів встановлені ст. 95 ЦПК України, відповідно до якої письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено ЦПК України. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Зазначені вимоги заявником при поданні заяви про забезпечення позову не дотримані.

Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 151 ЦПК України, повертає її заявникові, про що постановляє ухвалу.

На підставі викладеного, керуючись статтями 149, 151, 153 ЦПК України, суд –

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Аланд», треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович, Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Клітченко Оксана Анатоліївна про визнання виконавчого напису таким що не підлягає виконанню– повернути ОСОБА_1 .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.


Суддя:                                                                                        І.О. Карасава





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація