Справа № 2 -2522/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
16 березня 2010 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Майбоженко А.М.
при секретарі - Воіновій А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії: Печерське відділення №3715 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, посилаючись на наступне.
23.01.2007 року між сторонами укладено кредитний договір №1961. Відповідно до умов даного договору, відповідачу був наданий кредит на придбання транспортного засобу в сумі 61755 гривень, строком на 60 місяців зі сплатою 16,5 % річних. Відповідач свої зобов’язання за договором не виконує, не здійснює платежів в рахунок погашення суми кредиту та нарахованих процентів, у зв’язку з чим утворилась заборгованість. Просить стягнути з відповідача суму заборгованості, яка становить 37 636,47 грн., до складу якої включена пеня, інфляційні нарахування та 3% річних, а також судові витрати по справі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просила позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив. Суд вважає за можливе розглянути справу у відповідності до ст.ст.224, 225 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів, оскільки представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи, а від відповідача, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, відомостей про причини неявки не надійшло.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
23.01.2007 року між сторонами укладено кредитний договір №1961 (а.с.10-11), згідно умов якого відповідачу був наданий кредит в сумі 61 755 грн. з метою придбання транспортного засобу строком на 60 місяців з терміном остаточного погашення кредиту не пізніше 23.01.2012 року. Відповідач зобов’язався прийняти, належним чином використовувати та повернути позивачу кредит та сплатити проценти за користування кредитом та комісійні винагороди.
Судом встановлено, що відповідач вказані кошти отримав.
Згідно п.2.3 договору, позичальник зобов’язався щомісячно здійснювати платежі за наданим кредитом до каси банку, включаючи відсотки за користування ним, починаючи з наступного місяця після видачі кредиту з остаточним погашенням не пізніше 23.01.2012 року.
Відповідач свої зобов’язання за договором, в частині щомісячного погашення кредиту, відсотків належним чином не виконував, у зв’язку з чим позивачем 12.09.2008 року було направлено відповідачу лист-вимогу №3162, в якому повідомив про стан заборгованості за кредитним договором та вимогу про її погашення.
Відповідно до вимог п.п.2.8, 3.3.4 договору, невиконання боржником зобов’язань (в тому числі одноразового просрочення сплати чергового платежу по основному боргу та процентів за користування кредитом) та при утворенні просроченої заборгованості за кредитом і нарахованими процентами понад один місяць, банк має право достроково стягнути з боржника всю суму кредиту. При цьому позичальник зобов’язаний повернути кредит, сплатити проценти за фактичний час користування кредитом та нараховані штрафні санкції.
Згідно розрахунку, наданого позивачем, заборгованість відповідача станом на 25.05.2009 року становить: 33 097 грн. – заборгованість по кредиту (в тому числі просрочення сплати чергового платежу в сумі 4 285 грн.), 1 413,25 грн. – просрочення сплати відсотків.
Частиною 1 ст.624 ЦК України, якщо за порушення зобов’язання встановлено неустойку, то вона підлягає стягненню у повному розмірі, незалежно від відшкодування збитків.
Пунктом 4.3 договору, передбачено, що за невиконання або неналежне (несвоєчасне) виконання взятих на себе зобов’язань по поверненню кредиту та сплаті процентів за користування кредитом позичальник зобов’язується сплатити на користь банку, а останній має право вимагати вплати неустойки - пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла на період, за який сплачується пеня, від суми платежу за кожний день просрочення. Згідно розрахунку заборгованості, за порушення зобов’язань розмір неустойки (пені) за період з 26.05.2008 року по 25.05.2009 року становить 933,36 грн.
Частиною 2 ст.625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановлено індексу інфляції за весь час просрочення, а також три проценти річних від просроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Договором, укладеним між сторонами інший розмір процентів не встановлений, згідно наданого розрахунку інфляційні нарахування становлять 1 907,96 грн., а три відсотка річних від просроченої суми – 284,90 грн.
Згідно ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок.
Згідно ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та законні, а тому підлягають задоволенню.
Згідно ст.88 ЦПК України, з відповідача підлягають стягненню на користь позивача судові витрати по справі, а саме 376,36 грн. сплаченого судового збору та 250 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 526, 527, 624, 625 ЦК України, ст. ст. 10, 15, 60, 61, 88, 208, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії: Печерське відділення №3715 суму боргу у розмірі 37 636 (тридцять сім тисяч шістсот тридцять шість) грн. 47 коп. та 626 (шістсот двадцять шість) грн. 36 коп. судових витрат.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження заочного рішення суду може бути подано позивачем до апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: А.М.Майбоженко
- Номер: 6/464/10/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2522/10
- Суд: Сихівський районний суд м. Львова
- Суддя: Майбоженко Анна Миколаївна
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.12.2016
- Дата етапу: 19.01.2017