Судове рішення #9119546

    СПРАВА№ 2-1072/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2009 року Саксаганський районний суд м.  Кривого Рогу Дніпропетровської області,  у складі: Головуючого - судді Щеняєвої І.Б. при секретарі - Коваленко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні,  в залі суду,  в м.  Кривому Розі,  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,  суд,  -

встановив

Позивачка звернулася до суду з позовом,  з якого вбачається,  що з 24.11.1995року сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі. Від сумісного проживання мають неповнолітню дитину,  сина,  ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  який мешкає з позивачкою і знаходяться на її утриманні.

Матеріальну допомогу в добровільному порядку на утримання дитини відповідач не надає,  через що позивачка звернулась з даним позовом до суду та просить стягнути з відповідача аліменти у вигляді 1/4 частки від усіх видів заробітку та доходу відповідача щомісячно,  але не меньше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  на утримання сина і до досягнення ним повноліття на свою користь.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги в повному обсязі і просила їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився,  надав суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Керуючись  ст. 169 ЦПК України,  суд вважає,  що дану справу можливо вирішити на підставі наявних в ній даних та доказів,  з урахуванням думки позивача за відсутності відповідача.

Суд,  вислухавши позивачку,  дослідивши матеріали справи,  вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими,  що підлягають задоволенню за слідуючих підстав.

Так,  згідно до свідоцтва про народження,  відповідач по справі являється батьком ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідач не є інвалідом,  не втратив працездатність,  працює і має стабільний заробіток,  та зобов'язаний утримувати свою неповнолітню дитину,  однак свої обов'язки не виконує.

Враховуючи викладене,  суд вважає необхідним стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у вигляді 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача,  але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення дитиною повноліття на користь матері дитини і стягнення здійснювати починаючи з дня звернення до суду з даним позовом.

На підставі викладеного і керуючись  ст.   ст.  180,  181,  182,  191 СК України,   ст.   ст.  7,  8, 10,  11,  60,  212-218 ЦПК України,  суд -

вирішив:

Стягувати з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженця м. Кривого Рогу , на користь ОСОБА_1,  аліменти на утримання сина,  - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  у вигляді 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно і до досягнення дітьми повноліття,  але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  починаючи з 08.12.2008 року.

На підставі  ст.  367 ЦПК України допустити рішення до негайного виконання в межах місячного платежу.

Стягнути з ОСОБА_2 держмито в доход держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Дніпропетровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м.  Кривого Рогу. Апеляційна скарга на рішення суду подасться протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне провадження до Дніпропетровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м.  Кривого Рогу,  та одночасно копія апеляційної скарги надсилається особою,  яка її подає,  до Дніпропетровського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація