- відповідач: Акціонерне товариство "Альфа- Банк"
- позивач: Свящук Володимир Іванович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 136/1927/20
провадження № 2/136/489/20
У Х В А Л А
іменем України
"11" січня 2021 р. м. Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області ШпортунС. В., отримавши та розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Акціонерного товариства "Альфа - Банк" (місцезнаходження: В.Васильківська,100, м. Київ, Липовецький р-н, , 03150) про захист прав споживачів та визнання дій неправомірними, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 28.12.2020 вказану вище позовну заяву було залишено без руху, оскільки вона не відповідала вимогам ст.175 ЦПК України.
06.01.2021 на виконання вимог ухвали суду позивачем було надано уточнену позовну заяву.
Судом встановлено, що подана уточнена позовна заява підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, підсудна Липовецькому районному суду Вінницької області, відповідно до вимог ч.5 ст.28 ЦПК України.
Позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі ч.3 ст.22 Закону України від 12.05.1991, № 1023-XII "Про захист прав споживачів".
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження не має.
Ураховуючи наведене, суд вважає, що позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Позивач надав до позову клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, мотивуючи тим, що при вирішенні справи слід допитати сторін.
Відповідно п.2 ч.6 ст.19, п.1 ч.1 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного провадження розглядаються малозначні справи. Малозначними справами, серед інших, є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження та справ, ціна позову яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Справа про захист прав споживачів, відповідно до ч.4 ст. 274 ЦПК України, не відносяться до переліку справ, які не можуть бути розглянуті у спрощеному позовному провадженні, а допит свідків можливий у спрощеному позовному провадженні, інших мотивів позивач у клопотанні не навів.
Дослідивши матеріали позовної заяви, з урахуванням положень статті 274 ЦПК України, суддя приходить до висновку, що вищезазначена позовна заява підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження за правилами, передбаченими главою 10 розділу ІІІ ЦПК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними в справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду, розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Ураховуючи предмет позову, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, клопотання позивача в якому не наведено інших правових підстав окрім відібрання пояснень у сторін по суті спору, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного провадження, з повідомленням викликом сторін, а відтак в задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження слід відмовити.
Судом встановлено, що до позову позивачем додано також клопотання про витребування доказів, а саме належним чином завірених виписок по банківських рахунках.
Суд вважає, що вказане клопотання підлягає до задоволення, незважаючи на те, що у клопотанні не наведено, які складнощі мав позивач при подачі таких доказів, оскільки доказ про витребування якого просить позивач стосується предмету доказування і можливість надання відповідного доказу не залежить від волевиявлення позивача, оскільки доказ про який він просить перебуває поза межами його контролю чи правомірного впливу, що вказує на складнощі в його поданні на обґрунтування обставин, на які він посилається у позовній заяві.
Вирішуючи питання забезпечення чи попередньої оплати витрат осіб, пов`язаних із поданням відповідних доказів, суд не вбачає підстав на даний час попередньо визначати суму судових витрат, пов`язаних з витребуванням доказів за відсутності розумного обґрунтування, щодо можливого розміру таких витрат.
Керуючись ст. ст.19, 175-178,187,191, 274 - 279, 353 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Альфа – Банк» про захист прав споживачів та визнання дій неправомірними.
Відмовити в задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Розгляд справи здійснити за правилами спрощеного позовного провадження, призначивши розгляд справи по суті на 16.02.2021 о 10:00 годині в приміщенні Липовецького районного суду Вінницької області за адресою: Вінницька область, м. Липовець, вул. Шевченка, 1 з повідомленням (викликом) сторін.
Витребувати з Акціонерного товариства «Альфа-Банк» Виписки по рахункам банківського бухгалтерського обліку ОСОБА_1 за кредитним договору №482911192 від 08.09.2019 за період з 08.09.2019 по 21.12.2020, по рахунках, які відносяться рахунки класу 2, розділу 22 «Кредити, що надані фізичним особам», а саме: номер активного рахунку НОМЕР_1 на якому обліковуються довгострокові кредити на поточні потреби, що надані фізичним особам (строкове тіло кредиту); номер активного рахунку НОМЕР_2 на якому обліковується прострочена заборгованість за кредитами на поточні потреби, що надані фізичним особам (прострочене тіло кредиту); номер активного рахунку НОМЕР_3 на якому обліковуються нараховані доходи за кредитами на поточні потреби, що надані фізичним особам (строкові проценти); номер активного рахунку НОМЕР_4 на якому обліковуються прострочені нараховані доходи за кредитами на поточні потреби, що надані фізичним особам (прострочені проценти); Виписки по рахунку банківського бухгалтерського обліку на якому обліковуються штраф, пеня, що отримані банком, в тому числі інші не операційні доходи, що відноситься до рахунків класу 6, розділу 63 «Інші операційні доходи»: номер пасивного рахунку 6397.
Направити відповідачеві копію ухвали, позовної заяви та доданих до неї документів, а позивачеві копію ухвали суду.
Визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження – 5 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, в іншому випадку якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Встановити строк для подання відповідачем відзиву на позов – 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач – заперечення проти відповіді на відзив протягом 5 днів з дня їх отримання.
До відповіді на відзив та заперечень застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п`ятою статті 178 цього Кодексу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://court.gov.ua/fair/.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення Липовецького районного суду Вінницької області (в суді наявна технічна можливість).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена до Вінницького Апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя:С. В. Шпортун
- Номер: 2/136/489/20
- Опис: захист правспоживачів та визнання дій неправомірними
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 136/1927/20
- Суд: Липовецький районний суд Вінницької області
- Суддя: Шпортун С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.12.2020
- Дата етапу: 24.12.2020