Судове рішення #91245916


Справа № 758/36/21

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

11 січня 2021 року м. Київ


Суддя Подільського районного суду міста Києва Ковбасюк О.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей, -

В С Т А Н О В И В :


Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням статей 175 та 177 ЦПК України.

Так, статтею 175 ЦПК України визначено вимоги щодо форми та змісту та форми позовної заяви.

Зокрема, згідно з п.2 ч.3 вказаної статті позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Разом із цим, у позовній заяві позивачем не зазначено свою повну адресу, зокрема, не вказано назву населеного пункту за місцем її проживання, а також не зазначено поштових індексів позивача та відповідача.


Згідно з п.5, п.8 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Однак, всупереч вищевказаним положенням ст. 175 ЦПК України, позивачем у позовній заяві взагалі не викладено обставини в обґрунтування позовної вимоги щодо визначення місця проживання її малолітніх дітей разом із нею, як і не зазначено доказів, що підтверджують такі обставини.

Крім того, позивачем додано до позовної заяви копію свідоцтва про шлюб, тоді як оригінал такого свідоцтва нею до позовної заяви не додано.

При цьому, в позовній заяві відсутні відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналу свідоцтва про шлюб, а також зазначений документ не вказаний як такий, що не може бути поданий разом із позовною заявою.


Згідно з ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».

Розміри ставок судового збору визначені у частині другій статті четвертої Закону України «Про судовий збір».

Зокрема, підпунктом третім пункту першого цієї частини статті визначено, що за подання позовної заяви про розірвання шлюбу судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У свою чергу підпунктом другим пункту першого цієї частини статті визначено, що за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

В силу ч.1 ст. 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ст.7 Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01 січня 2020 року встановлено у розмірі 2102 грн.

За змістом позовної заяви позивачем заявлено дві позовних вимоги - про розірвання шлюбу та про визначення місця проживання малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 разом із позивачем.

Таким чином, при зверненні до суду з даним позовом позивачу слід було сплатити судовий збір у розмірі 1681,60 грн. (по 840,80 грн. за кожну з двох позовних вимог).

Разом із цим, як вбачається із доданої позивачем до позовної заяви квитанції №0.0.1962338127.1 від 30 грудня 2020 року, в рахунок судового збору нею сплачено кошти лише в розмірі 840,80 грн.

Документів про сплату решти судового збору, в розмірі 840,80 грн., позивачем до позовної заяви не додано.


Крім того, позивачем не виконано вимог ч.1 ст. 177 ЦПК України, відповідно до якої позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, оскільки усі документи подано позивачем до суду в єдиному екземплярі.


Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, -


П О С Т А Н О В И В :


Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей.

Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення вказаних недоліків, шляхом:

- зазначення у позовній заяві повної поштової адреси позивача, зокрема, назви населеного пункту за місцем її проживання, а також поштових індексів позивача та відповідача;

- викладу у позовній заяві обставин в обґрунтування позовної вимоги щодо визначення місця проживання дітей разом із позивачем та зазначення доказів, що підтверджують такі обставини;

- надання до суду оригіналу свідоцтва про шлюб або зазначення у позовній заяві причин, що унеможливлюють надання оригіналу свідоцтва про шлюб;

- надання до суду оригіналу документа, що підтверджує сплату недоплаченого судового збору у розмірі 840,80 грн.


При цьому позивачеві слід врахувати, що згідно з вимогами ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.


Роз`яснити позивачеві, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.



СуддяО. О. Ковбасюк





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація