Судове рішення #9125636

Справа № 2-399

2010р.

   

     Р І Ш Е Н Н Я

                    І М “Я М     У К Р А Ї Н И

26.03.2010р. Городоцький районний суд Львівської обл. в складі:

головуючого – судді            Українець П.Ф.

при секретарі                       Мандзюк О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Городку справу за позовом ОСОБА_1 до Великолюбінської селищної ради про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, суд -

                                                                 

                                                                    в  с  т  а  н  о  в  и  в  :

ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1, мала на праві власності будинковолодіння АДРЕСА_1, де до смерті постійно проживала.

Позивач ОСОБА_1, 29.01.2010р. звернувся з позовом до Великолюбінської селищної ради про визнання за ним в порядку спадкування, права власності на будинковолодіння АДРЕСА_1, мотивуючи в основному тим, що через відсутність у спадкодавця правовстановлюючих документів на цей будинок, нотаріусом відмовлено йому у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом.

В суді позивач позов підтримав, покликаючись на мотиви такого, окрім того пояснив, що є родичем спадкодавця, після її смерті доглядає за будинком, користується ним, сплачує комунальні послуги, обробляє земельну ділянку, але через відсутність правовстановлюючих документів не може оформити спадщину, просить позов задоволити та поновити строк позовної давності.

 

            Представник Великолюбінської селищної ради в судове засідання не з”явився, 25.03.10р. селищним головою подано до суду заяву (а.с.- 16), в якій просить справу розглядати без представника селищної ради та не заперечує щодо задоволення позову.

             Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить переконання про задоволення позову.

Так, згідно з п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008р., у разі відкриття спадщини до 01.01.2004р. до відносин спадкування застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного кодексу УРСР (ЦК УРСР).

      Відповідно до положень ст.ст. 524, 534 ЦК УРСР від 18.07.1963р., спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. Кожний громадянин може залишити за заповітом усе своє майно або частину його одній або кільком особам як тим, що входять, так тим, що не входять до кола спадкоємців за законом.

           За вимогами ст.ст. 548, 549 ЦК УРСР, для прийняття спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

            З пояснень позивача, долучених до справи копії технічного паспорту (а.с.- 8-10), копії будинкової книги (а.с.-4-6), довідки виконкому Великолюбінської селищної ради №131 від 13.01.2010р. (а.с.-9) вбачається, що забудівником і власником будинку по АДРЕСА_1 була ОСОБА_2, яка до дня смерті проживала і була зареєстрована у ньому.

           Згідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.-10 ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1  померла.

           При житті, що видно із копії заповіту, посвідченого секретарем виконкому Великолюбінської селищної ради  28.02.1986р. (а.с.-7), ОСОБА_2 заповіла ОСОБА_1, позивачу по справі, все своє майно, в т.ч.  будинковолодіння, що в АДРЕСА_1

           ОСОБА_1., як встановлено в суді, є родичем спадкодавця, займався її похованням, прийняв спадщину і користується спадковим будинком, що розцінюється судом, як факт прийняття ним спадщини.

           Обставини, які б вказували, що ОСОБА_2 при житті набула або володіла будинком АДРЕСА_1 неправомірно або, що на нього окрім позивача, в порядку спадкування чи з інших підстав претендують інші особи, в суді не встановлено.

           За наведеного, суд приходить переконання, що ОСОБА_2 мала на праві власності будинок АДРЕСА_1., і що позивач фактично прийняв спадщину після її смерті, а інших спадкоємців немає, тому є підстави до визнання права власності за ним на житловий будинок з господарськими та надвірними спорудами в цілому, за заповітом.

          Суд поновляє для позивача строк на звернення з позовом до суду, з огляду на факт прийняття ним спадщини.

          Керуючись ст.ст. 10, 60, 73, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 524, 534, 548, 549 ЦК УРСР, суд, -

в и р і ш и в:

          поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з вимогами до Великолюібнської селищної ради.

          Визнати за ОСОБА_1 право власності, в порядку спадкування за заповітом, що посвідчений 28.02.1986р. секретарем виконкому Великолюбінської селищної ради Городоцького р-ну Львівської обл., на житловий будинок АДРЕСА_1.

          Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів.

          Суддя:             підпис

          Копія відповідає оригіналу.

           Суддя:

Рішення набирає законної сили _________________ 2010р.

Оригінал рішення знаходиться у справі № 2-399 за 2010р.

Голова Городоцького районного суду

Львівської області                                                                                                  П.Ф. Українець

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація