- відповідач: Купчинський Олександр Михайлович
- Представник позивача: Нємна Тетяна Ігорівна
- позивач: Купчинська Лариса Миколаївна
- Третя особа: Купчинська Анастасія Олександрівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №336/71/21
Провадження № 2/336/1499/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.01.2021 р. м.Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м.Запоріжжя Савеленко О.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя,-
ВСТАНОВИВ:
06.01.2021 р. ОСОБА_1 звернулась до Шевченківського районного суду м.Запоріжжя з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що даний позов не може бути прийнятий до провадження та підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, виходячи з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно приписів ч.1 ст.58 ЦПК України, сторона може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно ч.2 ст.175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно ч.1 ст.60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно ч.7 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Згідно пункту 2 «Положення про ордер на надання правничої (правової)», затвердженого рішенням Ради адвокатів України №41 від 12.04.2019 р., з послідуючими змінами, ордер на надання правової допомоги - письмовий документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги у випадках і порядку, встановлених Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та іншими законами України
Згідно положень частин 1-3 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» № 5076-VI від 05.07.2012 р., із змінами, адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги (ч.1). Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (ч.2). Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом (ч.3).
З зазначених вище норм законодавства вбачається, що повноваження адвоката як представника сторони у справі, підтверджуються відповідними документами: довіреністю або ордером, а отже подаються в оригіналі, при цьому, адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги
Як встановлено, позовна заява підписана адвокатом Нємна Т.І.,що діє на підставі свідоцтва про надання адвокатської діяльності ЗП 002041 виданого 12.02.2019 р.
Разом з тим, зазначене свідоцтво, відповідно до вищевказаних положень законодавства, не підтверджує повноважень ОСОБА_4 як представника ОСОБА_1 , посилань на наявність ордеру або довіреності, які б підтверджували повноваження Нємна Т.І. – позовна заява не містить, як не містить і даних, що ордер або довіреність додаються до позовної. Такі документи відсутні і в доданих до матеріалів позову документах.
За зазначеного вище вбачається, що до суду було подано та підписано позов особою, яка не має визначених законодавством повноважень на представництво інтересів позивача ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, крім інших обов`язкових реквізитів, має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Як зазначено в п. 9 ч. 1 ст. 176 цього Кодексу, ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
Як вбачається, позивач у позові просить визнати за нею право власності на Ѕ частини житлового будинку, розташованого за адресою АДРЕСА_1 .
Між тим, в позовній заяві не вказано ціну позову (орієнтовну ціну позову) та не надано документів на підтвердження дійсної вартості майна, про право власності на яке ним заявлено позов.
Відповідно до ч. 2 ст. 176 ЦПК України якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Відповідно до роз`яснень, наведених у п.16 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд. Остаточне визначення в процесі розгляду справи ціни позову (дійсної вартості спірного майна), а отже, і суми судового збору, здійснюється судом із наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору.
Згідно пп.3, п.1, ч.2, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, за подання до суду позовної заяви про поділ майна при розірвання шлюбу 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, оскільки ціна позову не вказана позивачем, тож, виходячи з вимог ст. 176 ЦПК України, ст. 4, ст. 6 ч. 2 Закону України «Про судовий збір», суд попередньо визначає розмір судового збору за вимогу майнового характеру, який належить сплатити позивачам, в один прожитковий мінімум для працездатних осіб, що складає 2270,00 грн.
Оскільки, до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 840, 80 грн. позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1429,20 грн.
Вказаний судовий збір має бути сплачений за такими реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл/м.Зап. Шевчен./22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, Код Банку МФО: 899998, Назва банку: Казначейство України, Рахунок отримувача (IBAN): UA818999980313141206000008515, Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
В іншому випадку позивачем може бути наданий висновок атестованого експерта на підтвердження дійсної вартості майна і сплачено судовий збір з урахуванням вартості спірного майна.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищезазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху для надання можливості подати документи, які підтверджують повноваження адвоката Нємної Т.І. на представництво інтересів позивача ОСОБА_1 та доплатити судовий збір.
Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 58, 60, 62, 175, 177, 185, 258-260, 353 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Нємна Тетяна Ігорівна до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя - залишити без руху.
Надати семиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення визначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Роз`яснити, що в разі, якщо у визначений строк недоліки не будуть усунені, позовна заява на підставі ч.3 ст.185 ЦПК України буде вважаться неподаною та повернута позивачу.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Савеленко
- Номер: 2/336/1499/2021
- Опис: про поділ майна подружжя
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 336/71/21
- Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Савеленко О.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.01.2021
- Дата етапу: 06.01.2021
- Номер: 2/336/1499/2021
- Опис: про поділ майна подружжя
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 336/71/21
- Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Савеленко О.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.01.2021
- Дата етапу: 02.09.2021