Судове рішення #9130871

Справа № 2-а-583/10 р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

«20» квітня 2010 року                                     м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

в складі: головуючого судді                 Витвицького В.В.

     секретаря                         Петришина     С.С.                  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Калуша адміністративний позов ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Калуської міської ради про визнання неправомірною відмови щодо нарахування і виплати щорічної допомоги на оздоровлення та зобов’язання провести нарахування і виплату допомоги на оздоровлення за 2009 р., суд –

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 є особою, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорія, інвалідом ІІІ групи із втратою 50% працездатності, захворювання пов’язані з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС.

Відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вона має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення - 4 мінімальні розміри заробітної плати і даний розмір визначається на момент виплати, як це передбаченого ч. 7 ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Позивачеві у листопаді 2009 р. дану допомогу було виплачено тільки в розмірі 90 грн., тоді як така допомога мала бути виплачена в розмірі 2976 грн. і відповідач відмовився провести донарахування і виплату допомоги в даному розмірі, то ОСОБА_1 звернувся із позовом до суду про визнання даної відмови неправомірною та стягнення недоотриманої допомоги за 2009 р. в сумі 2886 грн.

    У судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності, та про підтримання позовних вимог.

    Представник відповідача в судове засідання не з»явився, однак подала до суду відзив на позов вякому вказала, що позивачеві допомога виплачена у повному розмірі, позов безпідставний, у задоволенні якого просить відмовити та просить розгляд справи проводити у її відсутності.

    Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав:

    Позивач ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія І), що стверджується копією посвідчення (а.с. 3), є учасником ліквідації наслідків аварії, що стверджується копією вкладки до посвідчення (а.с. 5), а також є інвалідом ІІІ групи у зв’язку із роботами по ліквідації наслідків на ЧАЕС, що стверджується копією довідки МСЕ та копією посвідчення (а.с. 6).

    Відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ОСОБА_1 має право на щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 4 мінімальних розмірів заробітної плати, яка визначається на момент виплати.

    Згідно ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2009 р.» від 06.11.2009 р. із 01.11.2009 р. розмір мінімальної заробітної плати становить 744 грн., отже розмір допомоги позивачу має становити за 2009 р.  2976 грн. (744*4). Однак позивачу дана допомога була виплачена в розмірі 90 грн., оскільки такий розмір допомоги було встановлено постановою КМУ № 562 від 12.07.2005 р. «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с. 13).

    Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.

    Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акту Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховної Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує акт, який має вищу юридичну силу.

    При таких обставинах суд вважає, що так як виникла колізія між нормами підзаконного нормативного акту, яким в даному випадку є постанова КМУ «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та нормами закону, в даному випадку ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», то слід застосувати положення закону, а отже позивачеві матеріальна допомога на оздоровлення має бути нарахована за 2009 р. відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

    Так як відповідач відмовив позивачу у дорахуванні допомоги відповідно до розміру, який встановлено ст. 48 вищезгаданого Закону, а тому таку відмову слід визнати неправомірною та зобов’язати відповідача провести перерахунок допомоги за 2009 р. згідно вимог даного Закону та виплатити дораховані кошти.

На підставі ст. ст. 19, 22, 55, 124 Конституції України, ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та керуючись ст. ст. 159 – 163 КАС України, суд –

п о с т а н о в и в:

Позов задовільнити.

Визнати неправомірною відмову управління праці і соціального захисту населення Калуської міської ради щодо донарахування ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 р. відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як інваліду ІІІ групи і зобов’язати управління праці і соціального захисту населення Калуської міської ради донарахувати  їй дану допомогу за 2009 р. відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та виплатити дораховані кошти, виходячи із розміру 4 мінімальних заробітних плат, що на момент виплати становила 744 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано в строк. У разі подачі заяви, але апеляційна скарга не була подана  в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження подається  до Львівського адміністративного апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.  

Г о л о в у ю ч и й:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація