Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #91346027



Справа № 317/3399/20

Провадження № 2/317/237/2021


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


15 січня 2021 року м. Запоріжжя


Запорізький районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Ткаченко М.О.,

за участю секретаря судового засідання Ільїної Г.О.,

представника позивача, адвоката Штабовенка Д.В.,

відповідача ОСОБА_1 ,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В:


У листопаді 2020 року до Запорізького районного суду Запорізької області надійшов позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу.

Позовна заява мотивована тим, що між позивачкою та відповідачем 26.06.2015 укладено шлюб, зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Запорізького районного управління юстиції у Запорізькій області.

Від спільного з відповідачем життя мають трьох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Позивачка зазначає, що сімейне життя з відповідачем не склалося, оскільки між подружжям відсутня єдність інтересів, не має почуття взаємної довіри, любові, поваги, дружби, взаємопорозуміння.

Проживання однією сім`єю та шлюбні відносини припинені у 2017 році, спільне господарство не ведеться, тому позивачка вимушена звернутись до суду з позовом про розірвання шлюбу.

Позивачка у судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлена належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 18).

Представник позивача - адвокат Штабовенко Д.В. у судовому засіданні додатково зауважив, що сторони спільно не проживають з 2016 року. Позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити та після розірвання шлюбу залишити позивачці прізвище « ОСОБА_2 ». Просив не стягувати судовий збір із відповідача.

Відповідач у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог та розірвання шлюбу, надав пояснення згідно із якими подружне життя не склалося, шлюбні відносини фактично припинені у 2016 році.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що 26.06.2015 між позивачкою ОСОБА_4 та відповідачем ОСОБА_1 укладено шлюб, зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Запорізького районного управління юстиції у Запорізькій області, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 (а.с. 5).




Під час спільного подружнього життя у сторін народилося троє дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується копіями свідоцтв про народження серії НОМЕР_2 , серії НОМЕР_3 та серії НОМЕР_4 (а.с. 6-8).

Сторони подружні стосунки не підтримують з 2016 року, позивачка не має наміру на збереження шлюбу, відповідач не здійснює заходів щодо збереження сім`ї.

Згідно із ч. 1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді дружини та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Оскільки позивачка наполягає на розірванні шлюбу, відповідач проти задоволення позовних вимог не заперечує, то, відповідно, відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбних відносин, що є неприпустимим.

Згідно із ст. 105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду та виходячи зі змісту ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного із них.

Враховуючи формальне існування шлюбу між сторонами, неможливість продовження подружнього життя, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін.

Відповідно до ч. 2 ст. 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Згідно зі ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Відповідно до положень ст. 141 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивачки судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 840,80 грн.


Керуючись ст. 24, 104, 105, 110, 112-114 СК України, ст. 141, 247, 258-259, 263-265, 280-289 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В:


Позов ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрований 26 червня 2015 Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Запорізького районного управління юстиції у Запорізькій області, актовий запис № 49.

ОСОБА_2 після розірвання шлюбу залишити прізвище - « ОСОБА_2 ».

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , адреса: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_5 ; адреса: АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 840 грн 80 коп. (вісімсот сорок гривень 80 коп.).

Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.








Згідно з ч. 1 ст. 355 ЦПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

У відповідності до п.п.п. 15.5 п.п.15 п. 1 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Повний текст рішення складено 18.01.2021.




Суддя М.О. Ткаченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація