Справа № 2-1966-1/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2010 року м.Київ
Святошинський районний суд м. Києва
у складі: головуючого - судді Кирилюк Г.М.
при секретарі Халпахчієвій Є.В.
з участю позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів ,-
встановив:
Позивачка 25.03.2010 р. звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на утримання малолітньої дитини, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі єдиної частки з його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку в розмірі 444 грн. щомісячно до досягнення ним повноліття.
Посилається на ті підстави, що відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, не приймає участі в її вихованні.
В позові зазначила, що відповідач приховує від неї місце своєї роботи.
Вона працює в Територіальному Центрі по обслуговуванню інвалідів Святошинського району м. Києва та її щомісячний заробіток становить 1000 грн.
В попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала з урахуванням уточнень. Просить стягнути з відповідача аліменти в розмірі 500 грн. щомісячно.
Відповідач проти стягнення з нього аліментів в сумі 500 грн. не заперечує. Пояснив, що з 15.04.2010 р. він не працює, звільнився за власним бажанням, вживає заходів для працевлаштування.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов‘язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.3 ст.181 цього Кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч.1 ст.184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 03 травня 2003 року. Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Малолітня дитина сторін проживає разом з матір’ю та знаходиться на її утриманні. Відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання дитини, а тому є підстави для стягнення аліментів.
Судом встановлено, що відповідач з 15.04.2010 р. не працює, вживає заходів щодо свого працевлаштування.
Позивачка працює та має дохід в розмірі 1412, 76 грн. на місяць.
З урахуванням матеріального становища сторін, згоди відповідача з пред’явленим позовом, суд дійшов висновку щодо необхідності його задоволення в повному обсязі та визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі - 500 грн. щомісячно, починаючи з 25.03.2010 р. і до повноліття дитини.
Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України суд вважає за необхідне покласти на відповідача обов‘язок сплатити на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення в розмірі 120 грн.
На підставі ст.ст.180-184,191 Сімейного Кодексу України та керуючись ст.ст.10,57,60,88,215,367 ЦПК України суд,-
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, що народився в м. Києві, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі – 500( п’ятсот) гривень щомісячно, починаючи з 25.03.2010 року і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн., витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 (сто двадцять) грн.
Рішення суду підлягає обов’язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: