Судове рішення #9137267

Копія

Справа № 2-56/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2010 року                                                                    с. Мазурівка      

Чернівецький районний суд Вінницької області в складі: головуючого судді Виваля Б.А.,                     при секретарі Гендзьорі О.О.,
за участю позивача ОСОБА_1,  
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом   ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на неповнолітню дитину,

                ВСТАНОВИВ:

    В березні 2010  року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на неповнолітню дитину.

Вказала, що з 12 березня 2008 року перебуває з відповідачем в шлюбі, зареєстрованому  виконкомом Мазурівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області, актовий запис № 03. В шлюбі ІНФОРМАЦІЯ_3 року народився син ОСОБА_4, батьком якого є відповідач. З грудня 2009 року вона з відповідачем фактично припинила шлюбні відносини та перестала спільно проживати. Дитина проживає разом з нею, перебуває на її утриманні, відповідач в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання сина, тому вона просить стягувати з нього аліменти в розмірі 1/3 частини його заробітку(доходу) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

     В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала заявлені позовні вимоги, просить шлюб розірвати, оскільки з грудня 2009 року вона з відповідачем фактично припинила шлюбні відносини та перестала спільно проживати, так як в них різні погляди на життя, через що виникали сварки та непорозуміння. Проживаючи окремо відповідач не виконує обв’язку по утриманню дитини, тому вона просить стягнути з нього аліменти.  

    Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, на адресу суду надіслав заяву, в якій позов визнає частково. Погоджується на розірвання шлюбу, просить визначити розмір аліментів на утримання дитини в твердій грошовій сумі в 150 грн., оскільки він не працює не має постійного заробітку.

    Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 12 березня 2008 року, шлюб зареєстровано виконкомом Мазурівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області, актовий запис № 03, про що в справі знаходиться відповідне свідоцтво (а.с. 10).

    В шлюбі ІНФОРМАЦІЯ_3 року народився син – ОСОБА_4, батьком якого в свідоцтві про народження записаний відповідач (а.с. 6). Відповідач в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання сина.

    Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.      

    Судом встановлено, що сторони спільно не проживають з грудня 2009 року, подружні відносини не склались через різні погляди на життя, позивач просить розірвати шлюб, відповідач позов про розірвання шлюбу визнає, тому суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їх інтересам, а тому позов в частині розірвання шлюбу підлягає задоволенню.  

    Витрати, пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу, необхідно покласти на відповідача.  

    Статтею 141 СК України  визначено, що мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.                          У відповідності до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ч. 3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.  Відповідності до ч. 2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу. Згідно  ч.1 ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. 

    Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, оскільки враховуючи стан здоров’я та матеріальне становище дитини, те, що відповідач не працює, подав заяву про визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі в 150 грн., доказів того, що відповідач за станом здоров’я не має можливості утримувати дитину, суду не надано, визначає розмір аліментів  в сумі 250 грн.  

    Судові витрати підлягають стягненню з відповідача.  

    Відповідно до ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст. 112, 180, 181, 182, 184, 191 СК України, ст.ст. 3, 10, 15, 60, 88, 209, 213, 215, 367 ЦПК України, суд,

                         ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити частково. Розірвати шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище – ОСОБА_1) та ОСОБА_2, зареєстрований 12 березня 2008 року виконкомом Мазурівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області, актовий запис за № 03.  

    При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2  17 (сімнадцять) грн. державного мита в доход держави, ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.    

            Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, в розмірі 250 (двісті п’ятдесят) грн. щомісячно,  починаючи з 11березня  2010 року і до його повноліття, з індексацією цієї суми відповідно до закону.

            Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в доход держави в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн. та 120 (сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.  

    Рішення про стягнення аліментів у межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.  

            Роз’яснити сторонам, що у відповідності до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.  

           Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

           Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано.  

    « З оригіналом згідно»

Голова Чернівецького районного суду:                     Суперсон С.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація