Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #91433761


Справа №: 653/38/21

Провадження № 2/653/354/21


У Х В А Л А

іменем України


11 січня 2021 року


Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Ковальчук Н.В., перевіривши виконання вимог статей 175, 177 ЦПК України у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор» про захист прав споживачів, визнання договору позики недійсним,

встановила:

ОСОБА_1 звернулась до суду із вказаним позовом, просить визнати недійсним договір позики укладений між нею та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фактор».

Позивачка посилається на те, що між нею та ТОВ «1 Безпечне агентство необхідних кредитів» було укладено договір, відповідно до якого вона отримала позику. Від ТОВ «Фактор» вона дізналася, що кредитний договір був перепроданий до їх компанії. ТОВ «Фактор» було надано фінансову послугу шляхом обрання форми укладення договору за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи. Згідно зі статтею 8 Закону України «Про електронну комерцію» права та обов`язки покупця (замовника, споживача) товарів, робіт, послуг у сфері електронної комерції визначаються законодавством України, зокрема Законом України "Про захист прав споживачів".

Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. п. 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:

виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з ч.ч. 5, 6 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.

Правила звернення до суду з клопотанням про витребування доказів встановлені статтею 84 ЦПК України. Так, за змістом ч. 1, п. 4 ч. 2 цієї статті учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення встановлені статтею 183 ЦПК України. Відповідно до п. 6 ч. 1 цієї статті будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити  перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення).

У позовній заяві позивачка не вказує ані дати укладення договору між сторонами, ані номеру договору, ані суми отриманих коштів, ані строку на який укладено договір, ані суми неустойки, яка, на думку позивачки є завищеною.

Обставини, про які позивачка зазначає, суперечать одна одній. Так, вона вказує, що договір, відповідно до якого вона отримала позику, було укладено між нею та ТОВ «1 Безпечне агентство необхідних кредитів», в той же час зазначає, що фінансову послугу було надано ТОВ «Фактор» шляхом обрання форми укладення договору за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи.

Позивачка не надає та не посилається на докази на підтвердження тих обставин, які вона вказує у позовній заяві, в тому числі, що право вимоги за договором набуло ТОВ «Фактор».

Фактично зміст позову складають лише норми законодавства та витяги з судової практики.

Разом з позовною заявою позивачка надала до суду клопотання, в якому просить витребувати у відповідача у справі примірник договору позики, що укладений між нею, ОСОБА_1 , та фінансовою організацією. При цьому вона не зазначає, ні дату, ні номер договору, ні з якою фінансовою організацією він укладений.

Крім того, в мотивувальній частині клопотання позивачка вказує, що вона неодноразово зверталась до відповідача з метою отримання примірника договору, але отримувала відмови або ігнорування, та стверджує, що копії цих звернень та квитанцій додає. Однак, таких документів вона суду не надала, перелік документів, що додаються до клопотання, у цьому клопотанні відсутній.

Зважаючи на викладене, суддя приходить до висновку, що позивачка всупереч п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України не надала доказів вжиття заходів для отримання примірника договору самостійно та (або) причини неможливості самостійного отримання цього документа.

За таких обставин в задоволенні клопотання позивачки про витребування документів суддя відмовляє.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України,


ухвалила:

В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про витребування документів відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ «Фактор» про захист прав споживачів, визнання договору недійсним залишити без руху.

Встановити позивачці строк – десять днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, а саме:

зазначити докази, що підтверджують обставини, на які позивачка посилається у позові;

зазначити ідентифікуючі дані договору, який позивачка просить визнати недійсним;

зазначити інші докази (якщо такі наявні), які не можуть бути подані разом із позовною заявою;

надати до суду копію або оригінал договору, який позивачка просить визнати недійсним, інших доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (у разі неможливості самостійного отримання доказів позивачка може звернутися до суду з відповідним клопотанням про витребування доказів, яке повинно відповідати вимогам ч. 2 ст. 84 ЦПК України).

У разі невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачці.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.




Суддя Генічеського районного суду Н. В. Ковальчук





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація