КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
________________________________________
Справа № 2-а-119
2010 р.
П О С Т А Н О В А
Іменем України
10 березня 2010 р. Корабельний районний суд м. Миколаєва
у складі головуючого по справі судді – Безпрозванного В.В.,
при секретарі – Ляшенко М.М.,
за участю представника відповідача – Шелінгер Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої райдержадміністрації Миколаївської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання виплатити суму боргу,-
В с т а н о в и в :
У липні 2009 р. позивач звернулась до суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просила визнати противоправною відмову Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої райдержадміністрації Миколаївської області в проведенні перерахунку призначеної їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та стягнути з відповідача недоотриману суму допомоги за період з квітня 2007 року по грудень 2008 року у загальній сумі 7738,31 грн.
В обґрунтовування заявленого позову позивач вказувала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у неї народилась дитина – ОСОБА_4 та з 01 квітня 2007 року перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Жовтневої райдержадміністрації Миколаївської області як отримувач допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, але на думку позивача, зазначену допомогу отримала не в повному обсязі відповідно до діючого законодавства. Вказувала на преюдиціальність рішення конституційного суду України № 6-рп/2007 р. щодо неконституційності деяких положень національного законодавства, зокрема щодо розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
У судове засідання позивач не з’явилась, надала до суду заяву, в якій позов підтримала з підстав, викладених у позовній заяві та просила задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача – Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої райдержадміністрації Миколаївської області в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову, стверджував, що дії відповідача ґрунтуються на положеннях діючого законодавства. Просила відмовити в задоволенні позову.
Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач – ОСОБА_3 є матір’ю ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 8) та перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Жовтневої райдержадміністрації Миколаївської області та їй відповідно надається допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.04.2007 року у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн. (а.с. 10-11).
Відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в редакції, що діяла до набрання законної сили Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
Разом з тим, Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» № 489-V від 19.12.2006 р. було встановлено, що допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» здійснюється за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 8500 грн. з виплатою допомоги одноразово при народженні дитини в сумі 3400 грн. та решти протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 56); а також допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що дорівнює різницю між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 56).
З огляду на те, що п. 14 ст. 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» було призупинено дію ст.12, ч.1 ст.15 та п.3 розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», відповідач проводив відповідні виплати позивачці згідно з вищезазначеним порядком та розміру.
Рішенням Конституційного суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 положення абз.3 ч.2 ст.56 та п.14 ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» були визнані неконституційним, у зв'язку з чим втратили чинність. Зазначене рішення Конституційного суду має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
У зв'язку з тим, що абз. 3 ч. 2 ст. 56 та п. 14 ст. 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», визнані неконституційними і втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення, тобто з 09.07.2007 року. З огляду на зазначене, враховуючи те, що Закон України про бюджет на певний період діє лише у відповідний рік, вимоги про нарахування недоотриманої допомоги по догляду за дитиною за період з 01 квітня 2007 року по 09 липня 2007 року та з 01.01.2008 року по 01.11.2008 року не підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.95 Конституції України виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.
Керуючись ст. ст. 10-11; 28-29; 57-60; 158; 179; 185; 208-209; 212; 214-215 КАС України,
П о с т а н о в и в :
Адміністративний позов ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Визнати неправомірними відмову Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої райдержадміністрації Миколаївської області щодо перерахування та виплати ОСОБА_3 допомоги по догляду за дитиною ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження до досягнення нею трирічного віку у розмірах, що передбачені ч. 2 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року.
Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої райдержадміністрації Миколаївської області перерахувати та виплатити ОСОБА_3 допомоги по догляду за дитиною ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження до досягнення нею трирічного віку з 09.07.2007 року по 31.12.2007 у розмірі не менше прожиткового мінімуму, встановленому для працездатних осіб.
В іншій частині позову – відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя В.В.Безпрозванний
- Номер: 2-а-119/2010
- Опис: про зміну постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-119/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Безпрозванний Володимир
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.04.2010
- Дата етапу: 11.06.2010