Судове рішення #9156846

Справа № 2-а-733/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

    14 травня 2010 року                                                               м.Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді                 Миговича О.М.

секретаря судового засідання         Мостової Ю.З.

з участю позивача:                                   ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Калуші адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС м.Тернопіль молодшого сержанта міліції Цимбалюк Івана Володимировича про скасування постанови по справі про адміністративне правопропрушення,

В С Т А Н О В И В :

98.03.2010 року посадовою особою інспектором ДПС м.Тернополя винесено постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ВО №096682 відносно ОСОБА_1 за те, що він 98.03.2010 року о 14год. 50хв. на а/д Броди-Тернопіль, керуючи автомобілем марки «Камаз», державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, здійснив зупинку на перехресті, чим порушив п.15,9 ПДР, в результаті чого ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.122 ч.1 КпАП України з накладенням штрафу в розмірі 255,00 грн. Вважаючи дану постанову незаконною, ОСОБА_1 оскаржив її до суду.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав та просить його задоволити.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, хоча про місце, час та дату розгляду справи завчасно та належним чином був повідомлений. Своїм правом на подання заперечення не скористався.

Суд, вислухавши пояснення позивача, проаналізувавши докази по справі, враховуючи вимоги ст. 128 п. 4 КАС України, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що відносно позивача посадовою особою відповідача – інспектором ДПС м.Тернополя Цимбалюком І.В., на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КпАП України 9.03.2010 року складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ВО №096682  відносно ОСОБА_1 за те, що він 9.03.2010 року о 14год.50хв. на а/д Броди-Тернопіль, керуючи автомобілем марки «Камаз», державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, здійснив зупинку на перехресті, чим порушив п.15,9 ПДР  та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.122 ч.1 КпАП України з накладенням штрафу в розмірі 255,00грн.

Зазначена постанова судом перевірялася на предмет дотримання суб'єктом владних повноважень принципів правомірної адміністративної поведінки, а саме: чи прийнято рішення обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо.

Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є:  всебічне, повне та об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її  в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, вихованням громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані  на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків,  висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які мають функції фото - і  кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і  кінозйомки, відеозапису.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді  справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Однак суд вважає, що при накладенні адміністративного стягнення відповідачем не враховано обставин, які пом’якшуються відповідальність правопорушника та які дають підставу для застосування відносно нього ст. 22 КУпАП.  

ОСОБА_1 дійсно скоїв адміністративне правопорушення, але воно не потягло за собою негативного наслідку і на думку суду є малозначним, тому, суд вважає достатнім для виправлення правопорушника та запобігання вчинення правопорушень в майбутньому обмежитися усним зауваженням.  

За цих обставин суд вважає, що його адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.  

На підставі ст.ст.22,221,287,293 КпАП України та керуючись ст.ст.159–163 КАС України,

П О С Т А Н О В И В:

Позов задоволити частково.

Стягнення накладене інспектором ДПС м.Тернополя  Цимбалюком І.В. постановою серії ВО №096682 від 9 березня 2010 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.122 ч.1 КпАП України з накладення штрафу у розмірі 255грн.00коп. скасувати.

Застосувати до ОСОБА_1 ст. 22 КУпАП і звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.  

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП закрити.  

Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного Апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження  і поданням  після цього  протягом 20-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст.186 КАС України .

   

    Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація