Судове рішення #91589
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________________________________________________________________________________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-99-18, факс 7-44-62

 

Іменем України

ПОСТАНОВА

 

 "09" серпня 2006 р.                                                  Справа № 2/182а

                    10 год. 28 хв.

 

за позовом :            першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі

          виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності                   

          м. Чернігів, вул. Музична, 1а

до :                               фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

                              м. Чернігів, АДРЕСА_1

Про                                зобов'язання  застрахуватися як платник страхових внесків

                                                                                          Суддя Михайлюк С.І

                                                                                        Секретар Фетисова Ю.А.

 

Від позивача:  Столяренко О.В.

Від відповідача: не з'явився

В судовому засідання прийняла участь прокурор Редька Є.А.

 

Заявлено позов  про зобов'язання відповідача зареєструватися у Чернігівській міській   виконавчій дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в якості платника страхових внесків.

Позов мотивований тим, що  трудовий договір з першим найманим працівником відповідач уклав 20.11.2000р., однак як платник страхових внесків у виконавчій дирекції відділення Фонду не зареєструвався, страхові внески не сплачує.

Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі, позовна заява, додані до неї документи, судові повістка, направлені відповідачеві за вказаною у позовній заяві адресою -м. Чернігів, АДРЕСА_1 повернулися до суду з відміткою відділення поштового зв'язку про те, що адресат не проживає.

Згідно з листом  реєстраційної палати  виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 20.07.2006р. № НОМЕР_1ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа розпорядженням голови Деснянської районної ради від 23.04.1998р. № НОМЕР_3 за адресою: м. Чернігів, АДРЕСА_1.

За таких обставин, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАСУ, вважається, що повістку вручено відповідачеві.

Суд дійшов висновку про відсутність обставин, які перешкоджають розгляду справи.

У судовому засідання прокурор та позивач позов підтримали.

Вислухавши пояснення прокурора та представника позивача,  дослідивши матеріали, суд

в с т а н о в и в:

Позов підлягає задоволенню з наступних підстав. 

ОСОБА_1   зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа розпорядженням голови Деснянської районної ради від 23.04.1998р. № НОМЕР_3 за адресою: м. Чернігів, АДРЕСА_1. (лист виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 15.06.2006р. № НОМЕР_4, лист  реєстраційної палати  виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 20.07.2006р. № НОМЕР_1).

Чернігівським міським центром зайнятості  станом на 09.06.2006р. зареєстровано 5 трудових договорів відповідача з найманими працівниками. Перший трудовий договір укладено 20.11.2000 р. (лист Чернігівського міського центру зайнятості від 14.06.2006р. № НОМЕР_5).

Відповідно до  ч. 2 ст. 27    Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” (надалі Закон) страхувальник, яким є відповідач в силу п. 1 ч. 1 ст. 6,  п. 3 ч. 1 ст. 2 Закону, зобов'язаний  зареєструватись у виконавчій дирекції відділення Фонду як платник страхових внесків у десятиденний строк з дня, зокрема,     отримання свідоцтва   про  державну  реєстрацію  як  суб'єкта підприємницької діяльності незалежно від  того,  чи  він  фактично веде  господарську  діяльність  та  провадить  розрахунки з оплати праці;    укладення трудового договору з найманим працівником.

З листа Чернігівської міської виконавчої дирекції  Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 02.06.2006р. № НОМЕР_6 на адресу прокурора м. Чернігова випливає, що відповідач не зареєструвався як платник страхових внесків.

Чернігівська міська виконавча дирекція  Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності включена до ЄДРПОУ без права юридичної особи, юридичною особою є виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду  соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

На час розгляду справи докази реєстрації відповідача відсутні.

Позов підлягає задоволенню.

          Враховуючи викладене, а також керуючись ст.ст. 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень  Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

1.          Позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1  (місце державної реєстрації -м. Чернігів, АДРЕСА_1,  код НОМЕР_2) зареєструватися у Чернігівській міській виконавчій дирекції  Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в якості  платника страхових внесків. 

Постанова  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у встановлений  строк,  постанова  суду    набирає законної сили після закінчення цього строку.

У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи.

          Якщо  строк  апеляційного  оскарження  буде поновлено,  то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова  може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

          Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява  про  апеляційне  оскарження  чи  апеляційна скарга, подані  після  закінчення  строків,  встановлених  цією   статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою

особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

 

Суддя                                                                                 С.І. Михайлюк

 

В повному обсязі постанова виготовлена 09.08.2006р.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація