ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" липня 2006 р. Справа № 9/81
Суддя господарського суду Чернівецької області Чорногуз Михайло Георгійович
розглядаючи справу
за позовом Чернівецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача Автотранспортне спільне підприємство "Вижниця-Авто"
про стягнення штрафних санкцій за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів - 943,75грн.
за участю представників:
позивача: Симоненко О.І, довіреність №01-8/23 від 16.01.2006р.
відповідача: Коновчук В.В.доручення №18 від 05.06.2006р.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся із позовною заявою про стягнення з відповідача штрафних санкцій за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів в сумі – 943,75 грн.
В судовому засіданні 06 червня 2006 року представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач у відзиві та його представник в судовому засіданні позову не визнав, та надав довідку управління статистики.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників сторін, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява та відзив на позовну заяву, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив наступне.
Відповідно до частини 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», де зазначено «Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.»
У звіті заповненого відповідачем № 2896 від 01.02.2006 року про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005, в рядку середньооблікова кількість штатних працівників на підприємстві зазначено - 8 осіб.
Відповідно до довідки № 20-778 від 06.07.2006 року «згідно статистичного спостереження ф.№1-ПВ (термінова-місячна) середньо облікова чисельність штатних працівників АСП «Вижниця-Авто» за 2005 рік складала 7.2 сособи (середньооблікова кількість усіх працівників в еквіваленті повної зайнятості осіб за 2005 рік складала 4 особи).
Отже, підприємство в звітному періоді (2005 рік) не повинно було працевлаштовувати інвалідів, а отже не має підстав стягнення штрафних санкцій за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, позивач не надав доказів, що у відповідача фактична кількість працівників у 2005 році складала 8 і більше осіб.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі частини 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», ч. 2 ст. 19, п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України та керуючись ст. ст. 2, 71, 86, 94, 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У позові відмовити.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.Г. Чорногуз