Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #91692298


У Х В А Л А

01.02.21                                                                             справа № 133/202/21

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Cуддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., вирішуючи питання про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі за позовною заявою  ОСОБА_1 до Козятинської районної Державної адміністрації про реєстрацію прав власності на житловий будинок,

ВСТАНОВИЛА:

До Козятинського міськрайонного суду Вінницької області 26.01.2021 надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Козятинської районної Державної адміністрації про реєстрацію прав власності на житловий будинок та стягнення матеріальної та моральної шкоди.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.01.2021, головуючим суддею у вказаній цивільній справі визначено ОСОБА_2 .

Вирішуючи питання про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі, суд дійшов таких висновків.

За змістом ч.1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Пункт 4 ч. 3 вказаної статті, визначає, що позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Зі змісту прохальної частини позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 просить суд розглянути питання щодо реєстрації.

Статтею 5 ЦПК України  визначено способи захисту, які застосовуються судом.

  Так, згідно вказаної статті здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Таким чином вимога позивача розглянути питання щодо реєстрації є такою, що не узгоджується зі змістом статей 5, 175 ЦПК України, оскільки є не конкретизованою: не вказано у який саме спосіб позивач просить захистити її право Так, розгляд питання передбачає певні наслідки. Проте ОСОБА_1 не зазначила, яким чином суд має захистити, на її думку, порушене право в частині вимог щодо реєстрації.

А тому зміст прохальної частини позовної заяви потребує уточнення з врахуванням зазначеного вище.

За змістом ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Проте, позивачем до матеріалів позову не долучено квитанції про сплату судового збору.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України про "Судовий Збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом


на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як вбачається з позовної заяви, позивачкою ОСОБА_1 заявлено три вимоги: вона просить розглянути питання про реєстрацію права власності на житловий будинок, а також просить стягнути з Козятинської районної державної адміністрації Вінницької області на її користь матеріальну та моральну шкоду.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру

Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що ставки судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2021 та станом на момент подання позовної заяви ОСОБА_1 становить 2270 грн. Таким чином, розмір судового збору, обчислюється виходячи із вказаної суми.

Так, ставка судового збору за майнову вимогу обчислюється так: 1 відсоток від 920,00 грн становить 9,20 грн, однак позиваче має бути сплачено судовий збір, що становить не менше 0,4 від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 01 січня року, у якому подається позовна заява, тобто - 2270 грн.*0,4=908 грн; ставка судового збору за немайнову вимогу обчислюється так: 2270 грн.*0,4=908 грн

Отже, позивачеві за три вимоги, одна з яких є майновою (відшкодування матеріальної шкоди) потрібно сплатити 2724 грн судового збору.

Враховуючи викладене вище, позивачу слід надати строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме надання:

- квитанції, що підтверджує сплату судового збору у встановленому законом порядку і розмірі;

- позовної заяви та її копій відповідно до кількості відповідачів у справі у новій редакції із уточненими позовними вимогами.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Козятинської районної Державної адміністрації про реєстрацію прав власності на житловий будинок та відшкодування матеріальної та моральної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу строк, не більше десяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя Н.О. Пєтухова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація