Судове рішення #9171870

Справа  № 2- 1972/2010р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 лютого 2010р.                     Личаківський районний суд м. Львова

в складі головуючого судді                 Гирича С.В.

з участю секретаря судових засідань         Бучинського А.Б.

з участю заявника                           ОСОБА_2

в м. Львові

у відкритому судовому засіданні,

розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_2 до Личаківського відділу реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції про встановлення факту родинних відносин,  суд  -

         

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернулася в суд із заявою до заінтересованої особи про встановлення факту родинних відносин між нею та її матір’ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, прож.: АДРЕСА_1.

Заяву мотивує тим, що в свідоцтві про народження виданого Купянським районним бюро ЗАГС НКВД Харківської області НОМЕР_1  матір’ю заявниці зазначено ОСОБА_3, а її – ОСОБА_2. В подальшому при виготовленні паспорта її прізвище внаслідок перекладу на українську мову змінено на «ОСОБА_2», ім’я заявниці  трансформовано в «ОСОБА_2», оскільки ім’я «ОСОБА_2» є неповним та скороченим іменем від вказаного. Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу з ОСОБА_5 від 22.05.1971р., виданого Шевченківським відділом ЗАГС м. Львова, після укладення шлюбу їй було присвоєно прізвище «ОСОБА_2». При виготовленні свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_1, а також свідоцтва про смерть, було неправильно перекладено з російської на українську мову прізвище матері заявниці  вказано   як ОСОБА_3. На даний час вона не може довести родинний зв’язок із ОСОБА_3, що позбавляє її можливості прийняти спадщину, що відкрилася після смерті матері, тому просить заяву задоволити.

В судовому засіданні заявник заяву підтримала повністю, дала пояснення аналогічні поясненням вищенаведеним.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явився, подав до суду заяву, в якій просить суд розглядати справу без присутності представника заінтересованої особи, у вирішенні спору покладається на розсуд суду.

Тому суд вважає, що слід розглянути справу у відсутності заінтересованої особи, з врахуванням доказів, які є у справі.

Заслухавши пояснення заявника, дослідивши письмові докази, суд заяву задовольняє з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що «ОСОБА_2» народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Купянськ Купянського району Харківської області і її батьками записані «ОСОБА_6» та «ОСОБА_3», що підтверджується  свідоцтвом про народження виданого Купянським районним бюро ЗАГС НКВД Харківської області НОМЕР_1, яке видано на підставі  актового запису №331 від 26.08.1941р. (а.с.10).

З копії свідоцтва про одруження НОМЕР_2 від 22.05.1971р. виданого Шевченківським відділом ЗАГС м. Львова (а.с.9) вбачається, що ОСОБА_5, 1932р.н., уродж.: с. Верешиця Яворівського району Львівської області одружився з ОСОБА_2, 1941р.н., уродж.: м.Купянськ Харківської області. Після реєстрації шлюбу ОСОБА_2 присвоєно прізвище «ОСОБА_2».

З копії паспорта громадянина України (а.с.16) вбачається, що 23.07.1999р. Личаківським РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області було видано паспорт на ім’я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки м. Куп’янськ Харківської області, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.

З копії свідоцтва про право власності на квартиру від 21.06.1996р. (а.с.8) вбачається, що власниками квартири АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності є ОСОБА_2, а також члени її сім’ї ОСОБА_7, ОСОБА_5 та ОСОБА_3.

З копії свідоцтва про смерть НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_3 виданого міським відділом РАЦС Львівського міського управління юстиції (а.с.7) вбачається, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у м.Львів у віці 87 років, актовий запис №6325.

З копії довідки «ЛКП-500» виданої 16.01.2006р. №187 (а.с.14) вбачається, що ОСОБА_2, 1941р.н. є зареєстрованою та проживає в квартирі АДРЕСА_1, Разом з нею зареєстровані члени її сім’ї, зокрема мати – ОСОБА_3, 1919р.н.

Оцінивши зібрані докази, суд переконаний, що не зважаючи на помилки у написанні прізвища та імені заявниці та прізвища ОСОБА_3 у правовстановлюючих документах,  є доведеним факт родинних відносин, що матір’ю заявниці є ОСОБА_3, 1919р.н., а розбіжність у написанні їхніх прізвищ виникла внаслідок неправильного перекладу прізвища «ОСОБА_3» із російської на українську мову.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 259 ЦПК України, ст.ст. 15, 16 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:  

Заяву задоволити. Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_3, 1919р.н., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у м. Львів у віці 87 років, є матір’ю заявниці ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2  

На рішення може бути подана апеляційна скарга в строки і порядок передбачені ст. 294 ч.1 ЦПК України до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація