Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #91719043

Справа № 750/12124/13-ц

Провадження № 2-с/750/17/21



У  Х  В  А  Л  А

02 лютого 2021 року м. Чернігів


Суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Маринченко О.А., розглянула заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу, виданого у справі № 750/12124/13-ц,


в с т а н о в и л а:


08 січня 2014 року Деснянським районним судом міста Чернігова було видано судовий наказ, яким стягнуто солідарно з  ОСОБА_2 ,  ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» заборгованість за послуги у сфері теплопостачання в сумі 4999 грн. 37 коп. за період з 01 червня 2011 року до 30 вересня 2013 року; стягнуто з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» по 57 грн. 35 коп. з кожного у відшкодування витрат по сплаті судового збору.

01 лютого 2021 року ОСОБА_1 подала до суду заяву про скасування вказаного судового наказу, в якій також просила поновити пропущений строк для подачі заяви.

Обгрунтовано заяву, зокрема, тим, що починаючи з 2000 року вона не проживала за місцем своєї реєстрації та не користувалася послугами, які надавалися Акціонерним товариством «Облтеплокомуненерго», і про існування оспорюваного наказу не знала.

Згідно із частиною першою статті 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.

Відповідно до частини другої статті 171 ЦПК України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.

З наведених у заяві обставин вбачається, що строк для подання заяви про скасування судового наказу боржником пропущено з поважних причин, у зв`язку з чим підлягає поновленню.

Частиною третьою статті 171 ЦПК України визначено, що у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

Оскільки підстав для повернення заяви про скасування судового наказу не встановлено, а тому заява ОСОБА_1 про скасування судового наказу підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 171, 258-261 ЦПК України,


у х в а л и л а:


Поновити ОСОБА_1 строк для подання заяви про скасування судового наказу.

Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу у справі № 750/12124/13-ц - задовольнити.

Скасувати судовий наказ Деснянського районного суду м. Чернігова від 08 січня 2014 року, що був виданий за заявою Публічного акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» про солідарне стягнення з ОСОБА_2 ,  ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» заборгованості за послуги у сфері теплопостачання в сумі 4999 грн. 37 коп. за період з 01 червня 2011 року до 30 вересня 2013 року та стягнення з боржників судового збору.

Роз`яснити Акціонерному товариству «Облтеплокомуненерго», що заявлені ним вимоги можуть бути розглянуті судом у порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала не оскаржується.


Суддя О.А. Маринченко







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація