Судове рішення #9172368

                                                                     

                       Справа № 2 – 5444/ 2009р.

РІШЕННЯ

іменем  України

(заочне)

20 листопада 2009 року                                               Личаківський районний суд м. Львова

в складі: головуючого судді                      судді Гирича С.В.

при секретарі судових засідань                  Бучинському А.Б.

з участю:

позивача                                                                    ОСОБА_2

в м. Львові

у відкритому судовому засіданні розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ЗАТ «Страхова компанія «РЕНЕСАНС» про стягнення страхового відшкодування та відшкодування моральної шкоди, суд -

ВСТАНОВИВ:

       

Позивач звернувся в суд із позовом до відповідача про стягнення страхового відшкодування у розмірі 94327,25 грн.,  згідно договору страхування № 03078.30-11.0, укладеного між сторонами 11 вересня 2008 р. та стягнення відшкодування моральної шкоди в сумі 20000 грн.

В судовому засіданні позивач свої вимоги зменшив пояснив, що в зв`язку з частковою виплатою страхового відшкодування сума боргу зменшилась і становить 92266,32 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що 14.02.2009 р. на автотрасі  Мукачеве-Львів Н09, відбулась дорожньо-транспортна пригода в наслідок якої завдано технічних пошкоджень належному йому автомобілю Land Rover д.н.з. НОМЕР_1. Відповідно до умов договору страхування укладеного 11.09.2008 р. між ним та ЗАТ «СК «Ренесанс», відповідач взяв на себе зобов’язання  у разі настання страхового випадку з автомобілем Land Rover д.н.з. НОМЕР_1, здійснити виплату страхового відшкодування. У відповідності до умов вказаного договору позивач надав відповідачу всі необхідні документи для проведення страхового відшкодування, однак відповідач без жодних підстав та пояснень не виконував свої договірних зобов’язань. Лише після оскарження бездіяльності відповідача у контролюючі органи, 27.04.2009 р. відповідачем було складено страховий акт за яким сума відшкодування становила 151827,25 грн. Відповідач провів часткову виплату вказаної суми, однак на момент розгляду справи заборгованість становить 92266,32 грн. Крім цього неправомірними діями відповідача позивачу заподіяна моральна шкода, яка полягає у незручностях викликаних відсутністю транспортного засобу, необхідністю витрачати час на переговори з працівниками страхової компанії та збір документів. Відшкодування завданої моральної шкоди позивач оцінює в 20000 грн. Просить позов задоволити в повному об’ємі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин, про часта місце судового розгляду був повідомлений. Тому суд вважає, що відповідно до ст.224 ЦПК України слід розглянути справу у відсутності відповідачів, постановивши заочне рішення.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши  та перевіривши зібрані по справі докази, суд позов задовільняє частково з наступних підстав.

Відповідно до ст.526 ЦК України, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст.525 ЦК України, одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.    

Відповідно до ст.530 ч.1 ЦК України, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ч.1 ст.612 ЦК України, боржник вважається, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно ст. 979 ЦК України За  договором   [] ння   одна   сторона   (страховик)
зобов'язується  у  разі настання певної події (страхового випадку) виплатити  другій  стороні  ( [] льникові)  або  іншій  особі, визначеній   у   договорі,  грошову  суму  (страхову  виплату).

Стаття 988 ЦК України передбачає, що страховик зобов’язаний протягом двох робочих днів,  як тільки  стане  відомо  про настання  страхового  випадку,  вжити заходів щодо оформлення всіх необхідних документів для своєчасного здійснення страхової виплати
[] льникові та здійснити страхову виплату у строк, встановлений договором.

Згідно договору страхування № 03078.30-11.00 від 11.09.2008 р. (а.с. 7-9 ) укладеного між ЗАТ «СК «Рнесанс» та ОСОБА_2 відповідач застрахував майнові інтереси ОСОБА_2 пов’язані з володінням та користуванням автомобілем Land Rover д.н.з. НОМЕР_1 в наслідок його пошкодження чи знищення. Пунктом 1.2. договору передбачено, що пошкодження застрахованого автомобіля в ДТП являється страховим випадком. Згідно п. 6.1.3 при настанні страхового випадку страховик зобов’язаний здійснити виплату страхового відшкодування у передбачений договором термін. У п. 9.4 визначено, що страхова виплата здійснюється протягом десяти робочих днів з дня підписання страхувальником страхового акту.

Згідно страхового акту від 27.04.2009 р., № 03078.30-1100/1 (а.с. 20-21),  страхувальник підписав його 27.04.2009 р., отже враховуючи умови договору страхування, відповідач був зобов’язаний виплатити позивачу до 12.05.2009р. страхове відшкодування, яке відповідно до вказаного акту становить 151827,25 грн. та виплачується шляхом перерахування на  особистий рахунок ОСОБА_2 у ВАТ «Фольксбанк».

Згідно виписки з особового рахунку ОСОБА_2 у Ват «Фольксбанк», ЗАТ «СК «Ренесанс» перерахувала позивачу 59560,93 грн. Отже залишок невиплаченого страхового відшкодування становить 92266,32 грн.

Таким чином в судовому засіданні доведено, що  відповідач не виконав свої договірні зобов’язання перед позивачем в повній мірі, в зв`язку з чим вимоги позивача про стягнення невиплаченої суми страхового відшкодування в розмірі 92266,32 грн. є підставними.
            Позовні вимоги в частині  відшкодування моральної шкоди задоволенню не підлягають оскільки, відповідно  до ст.  611 ЦК України   у разі порушення  зобов'язання  настають  правові  наслідки,  встановлені договором або законом, зокрема і відшкодування моральної шкоди. Наслідки  порушення    договору страхування   відповідачем   встановлені ст. 992 ЦК України, яка  не  передбачають відшкодування  моральної  шкоди.  Не передбачено відшкодування моральної шкоди також і договором страхування укладеним між сторонами (а.с.7-9 ) А тому  підстави  для  задоволення позову в цій частині відсутні.

Отже з відповідача в користь позивача слід стягнути 92266,32 грн.  страхового відшкодування в решті вимог відмовити за безпідставністю.

Крім цього з відповідача необхідно стягнути понесені позивачем судові витрати.

Керуючись ст.ст.10, 60,174, 209, 212, 218, 294 ЦПК України, ст.611, 979, 988, 525, 526, 530, 992  ЦК України,  суд –

ВИРІШИВ:

Позов задоволити частково.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Ренесанс» в користь ОСОБА_2 страхове відшкодування в розмірі 92266,32 грн. та понесені судові витрати у розмірі 98 грн.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Ренесанс» в користь держави судовий збір у розмірі 872 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 90 грн.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити за безпідставністю.

 

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення може бути подана апеляційна скарга в строки і порядок передбачені               ст.ст. 294 ч.1,295 ч.4 ЦПК України до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація