Справа № 2 – 4271/ 09р.
РІШЕННЯ
іменем України
(ЗАОЧНЕ)
6 листопада 2009 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді Гирича С.В.
при секретарі судових засідань Бучинському А.Б.
з участю представника позивача Заболотного А.М.
в м. Львові
у відкритому судовому засіданні
розглянувши цивільну справу за позовом Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_3, 3-ї особи ОСОБА_4 про демонтаж самочинного будівництва, суд –
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд із позовом до відповідача, 3-ої особи про демонтаж самовільно встановленої душової кабіни у кухні квартири АДРЕСА_1. Позов мотивує тим, що працівниками ЛКП №503” 02.03.2009р. виявлено самовільно встановлену душову кабіну у вказаному приміщенні. Самовільне влаштування душової кабіни здійснено ОСОБА_3 – власником зазначеної квартири , без дозволу районної адміністрації, проектна документація не була узгоджена з Управлінням архітектури та містобудування. Окрім того, душова кабіна встановлена на площі кухні, яка знаходиться над житловою кімнатою квартири третьої особи ОСОБА_4 Оскільки відповідач в добровільному порядку не виконав розпорядження Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради № 290 від 23.04.2009р. „Про демонтаж самовільно влаштованої душової кабіни в квартирі АДРЕСА_1”, просить позов задоволити.
В судовому засіданні представник позивача Заболотний А.М. вимоги підтримав, дав аналогічні пояснення вищенаведеним.
Відповідач та третя особа в судове засідання не з’явились, належним чином були повідомлений про час і дату розгляду справи, причин неявки суду не повідомили, заяви від них про перенесення судового засідання не надходило.
Суд вважає, що відповідно до ст.224 ЦПК України слід розглянути справу у відсутності відповідача з врахуванням доказів, які є у справі, постановивши заочне рішення.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та перевіривши зібрані по справі докази, суд позов задовольняє з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.383 ЦК України, власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, надані йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Відповідно до п.7 „Правил користування приміщеннями житлових будинків ” власник та наймач (орендар) квартири зобов’язаний не допускати виконання робіт та інших дій, що викликають псування приміщень, а також власник квартири повинен використовувати приміщення житлового будинку за призначенням, забезпечувати збереження житлових і підсобних приміщень та технічного обладнання.
Відповідно до п.2.28 ДБН В.2.2.-15-2005 не допускається розміщення вбиральні та ванної (або душової) над житловими кімнатами і кухнями.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_3 самовільно встановив душову кабіну в кухні належної йому квартири АДРЕСА_1, що підтверджується актом ЛКП «№503» від 02.04.2009 р. (а.с. 11). Встановлення душової кабіни проводилось без дозволу районної адміністрації, дозволу інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю, проектна документація не була узгоджена з Управлінням архітектури та містобудування.
Розпорядження Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради № 290 від 23.04.2009р„Про демонтаж самовільно влаштованої душової кабіни в квартирі АДРЕСА_1” (а.с.6), ОСОБА_3 в добровільному порядку не виконав, що стверджується актом ЛКП „№503” від 18.06.2009р. (а.с.18).
Таким чином, в ході судового розгляду доведено, що відповідач, являючись власником квартири АДРЕСА_1 самовільно без додержання ДБН влаштувала душову кабіну у приміщенні житлової кімнати, що призвело до порушення прав власників сусідніх квартир, а тому суд вважає, що слід прийняти рішення про демонтаж самовільно влаштованої душової кабіни.
Керуючись ст.ст.10, 60, 209, 212, 218, 294 ЦПК України, ч.2 ст.383 ЦК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Зобов’язати ОСОБА_3 демонтувати самовільно влаштовану душову кабіну в приміщенні квартири АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_3 в користь Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради 37,50 грн. понесених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та в дохід держави судовий збір у розмірі 8,50 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
На рішення може бути подана апеляційна скарга в строки і порядок передбачені ст.ст. 294 ч.1,295 ч.4 ЦПК України до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд.
Суддя: