Судове рішення #91734715


Справа № 761/3787/21

Провадження № 1-кс/761/3119/2021


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


02 лютого 2021 року слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва Аббасова Н.В., вивчивши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність відповідальних осіб Шевченківського ВП ГУ НП у місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР


В С Т А Н О В И В:


До Шевченківського районного суду міста Києва надійшла скарга ОСОБА_1 на бездіяльність відповідальних осіб Шевченківського ВП ГУ НП у місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Скаргу мотивовано тим, що 13 січня 2021 року ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку звернувся до Шевченківського ВП ГУ НП у місті Києві із заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 383 КК України.

Як зазначає в скарзі ОСОБА_1 , 15 січня 2021 року вказана заява отримана уповноваженою особою Шевченківського ВП ГУ НП у місті Києві, однак 22 січня 2021 року працівники Шевченківського ВП ГУ НП у місті Києві відмовили йому у внесенні відомостей до ЄРДР за вищезазначеною заявою.

Враховуючи викладене, заявник просить слідчого суддю зобов`язати відповідальних осіб Шевченківського ВП ГУ НП у місті Києві відкрити (порушити) кримінальне провадження по факту вчинення кримінального правопорушення ст. 383 КК України та внести відомості в ЄРДР.

Слідчий суддя, дослідивши скаргу, дійшла до висновку, що скарга підлягає поверненню особі, яка її подала з наступних підстав.

У частині 1 статті 214 КПК України зазначено, що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування..

Таким чином, заява про кримінальне правопорушення у передбачений кримінальним процесуальним законодавством 24-годинний строк має вноситись до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідно до ч. 1 ст. 304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Таким чином, відповідно до положень ст. 214, ч. 1 ст. 304 КПК України виникнення права на оскарження бездіяльності слідчого щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення необхідно пов`язувати зі спливом 24 годин після отримання уповноваженою особою заяви про злочин та із вказаної дати необхідно рахувати початок перебігу десятиденного строку на оскарження бездіяльності.

Як вбачається зі змісту скарги, ОСОБА_1 зазначає, що 13 січня 2021 року він засобами поштового зв`язку звернувся до Шевченківського ВП ГУ НП у місті Києві із заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.383 КК України.

Разом з тим, матеріали скарги не містять документів, які б підтверджували дату отримання уповноваженою особою Шевченківського ВП ГУ НП у місті Києві заяви ОСОБА_1 , що перешкоджає слідчому судді перевірити чи дотримано заявником строк на подання відповідної скарги, визначений ч. 1 ст. 304 КПК України.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.304 КПК України скарга повертається якщо вона подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Одночасно з цим слідчий суддя роз`яснює, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 304, 309, 372 КПК України, слідчий суддя


У Х В А Л И В:


Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність відповідальних осіб Шевченківського ВП ГУ НП у місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР - повернути особі, яка її подала.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.




Слідчий суддя Н.В. Аббасова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація