Справа №2-а- 4840/2009р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 жовтня 2009 р. Личаківський районний суд м. Львова
в складі головуючого судді Гирича С.В.
з участю секретаря судових засідань Бучинського А.Б.
в м.Львові
у відкритому судовому засіданні,
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Личаківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, 3-х осіб Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства праці і соціальної політики України про визнання неправомірними дій щодо нарахування та виплати державної допомоги по догляду за дитиною та стягнення недоплаченої грошової допомоги, покладення обов’язку здійснювати виплату державної допомоги по догляду за дитиною у розмірі прожиткового мінімуму встановленого законом, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася із позовом до відповідача, 3-х осіб про визнання неправомірними дій щодо нарахування та виплати державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку та стягнення заборгованості по виплаті вказаної допомоги за період з лютого 2008 р. по серпень 2009 р. у розмірі 7343,31 грн. та покладення обов’язку на відповідача здійснювати виплату державної допомоги по догляду за дитиною у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років до закінчення передбаченої законом виплати.
В судове засідання позивач не з’явилась, на адресу суду надіслала клопотання про розгляд справу у її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному об’ємі. Надала суду письмові пояснення, в яких свої вимоги мотивує тим, що 18 грудня 2007 року вона народила сина ОСОБА_3, з 19 лютого 2008 р. перебуває у відпустці по догляду за дитиною та отримувала допомогу, розмір якої становив по 130 грн. щомісячно. Розмір вказаної допомоги нараховувався їй згідно вимог ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми ”, яка після внесених Законом України «Про державний бюджет України на 2007 р.» змін передбачає, що розмір допомоги дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців,але не менше ніж 23% прожиткового мінімуму. Рішенням Конституційного суду України від 09.07.2007р. вказане положення визнано неконституційним. Крім цього розмір вказаної допомоги регламентується ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням». Із вказаного закону Законом України «По державний бюджет на 2008 р» виключені статті, що регулюють питання виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, однак рішенням Конституційного суду України від 22 травня 2008 р. ЗУ «Про держаний бюджет на 2008р.» в цій частині визнано такими, що не відповідають Конституції України В зв’язку з наведеним вважає, що відповідач зобов’язаний доплатити їй допомогу по догляду за дитиною за період з лютого 2008 р. по серпень 2009 р., в розмірі 7343,31 грн. виходячи із розрахунку розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, який діяв у цей період, та здійснювати подальше нарахування допомоги у відповідному розмірі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, направив письмове заперечення на позов та просить розглянути справу у його відсутності. Тому суд розглядає справу за відсутності представника відповідача, який належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи та подав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Треті особи у судове засідання також не з'явилися, подали письмові заперечення на позов, про рогляд справи повідомлені належним чином, а тому суд розглядає справу у їх відстуності.
Ознайомившись з письмовими поясненнями позивача, дослідивши подані стронами докази, суд в задоволенні позову відмовляє з таких підстав.
Відповідно до ст.15 Закону України « Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яка діяла на час виникнення у позивачки права на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку було передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Рішення Конституційного суду від 09.07.2007р., на яке посилається позивач, мотивуючи свої вимоги, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), окремі положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", в тому числі пункт 14 статті 71 в частині зупинення на 2007 рік дії статті 12, частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Наведене рішення Конституційного суду відновилу дію ст.15 Закону України « Про державну допомогу сім'ям з дітьми» лише на 2007 р., зміни в цю статтю були внесені ЗУ «Про державний бюджет на 2008 р.», на підставі яких відповідач нараховував позивачці допомогу по догляду за дитиною.
Посилання позивачки на рішення Конституційного суду від 22 травня 2008 р., яким було визнано неконституційними ряд положень ЗУ «Про державний бюджет на 2008 р.» є також безпідставним, оскільки даним рішенням неконституційними визнано норми, які стосуються порядку використання енергоносіїв та гарантій незалежності і правової захищеності суддів, і жодним чином не пов’язані з порядком нарахування та виплати допомоги по догляду за дитиною.
Враховуючи наведене в судовому засіданні встановлено, що позивач в період з лютого 2008 р. по серпень 2009 р. отримувала допомого по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку в розмірі передбаченому ст.15 Закону України « Про державну допомогу сім'ям з дітьми», вказана стаття не змінювала свій зміст з 01.01.2008 р. по даний час.
Таким чином відповідачем правомірно проведено нарахування та виплату позивачці допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку у 2008 та 2009 роках у розмірі, що «дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень". В звязку з чим в задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю вимог.
Керуючись ст.ст. 11,86,99,100,102, 159,160-163 КАС України, ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, суд-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Личаківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, 3-х осіб Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства праці і соціальної політики України про визнання неправомірними дій щодо нарахування та виплати державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку та стягнення недоплаченої допомоги за період з лютого 2008 р. по серпень 2009 р. у розмірі 7343,31 грн. та покладення обов’язку на відповідача здійснювати виплату державної допомоги по догляду за дитиною у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років до закінчення передбаченої законом виплати – відмовити за безпідставністю вимог.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга в порядку і в строки передбачені ст.186 КАС України.
СУДДЯ :