Справа № 2о- 3019 /2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2010р. Личаківський районний суд м. Львова
в складі головуючого судді Гирича С.В.
з участю секретаря судових засідань Чвак Л.М.
з участю заявника ОСОБА_2
в м. Львові
у відкритому судовому засіданні,
розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_2 до Личаківського відділу реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції про встановлення факту приналежності правовстановлюючого документу та факту родинних відносин, суд -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулася в суд із заявою до заінтересованої особи, в якій просить встановити факт приналежності їй свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 17.03.1949р. видного Консульським відділом Радянської Військової Адміністрації в Німеччині, встановити факт родинних відносин між нею та її батьками ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а також зобов’язати Личаківський відділ РАЦС Львівського міського управління юстиції внести зміни і доповнення в актовий запис №860 від 17.03.1949р. про народження ОСОБА_2
Заяву мотивує тим, що народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Берлін Німеччина, в сім’ї військовослужбовця радянської армії, який проходив військову службу в Німеччині. Її батьками були ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Після смерті її батька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, її сім’я переїхала проживати у м. Львів. Матір померла ІНФОРМАЦІЯ_3. 17.04.1976р. вона зареєструвала шлюб із ОСОБА_6 і після реєстрації шлюбу їй було присвоєно прізвище «ОСОБА_2». На даний час їй необхідне свідоцтво про народження, оскільки при виготовленні віз для виїзду за кордон його вимагають консульські установи, крім цього вона необхідне для вчинення інших дій при зверненнях в різні установи. Однак у зв’язку із тим, що свідоцтво заповнене було чорнилами, і внаслідок підмокання тексту, на даний час не можливо прочитати дані про її особу, а також про її батьків, даним документом не можливо користуватися. Заявник зверталася в Головне управління РАЦС Московської області про видачу дублікату свідоцтва про її народження, однак отримала відмову через наявність великої кількості граматичних і інших помилок в актовому записі, що зберігається в архіві.
В судовому засіданні заявник заяву підтримала повністю, дала пояснення аналогічні вищенаведеним, доповнила, що її сім’я дуже часто переїжджала з місця на місце, а тому частина правовстановлюючих документів є втраченими, інші пошкоджені. Крім цього, вона зверталася у Личаківський відділ РАЦС про внесення змін в актовий запис про її народження, однак їй було відмовлено через відсутність свідоцтва про одруження її батьків. Просить заяву задоволити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явився, подав до суду заяву, в якій просить суд розглядати справу без присутності представника заінтересованої особи, у вирішенні спору покладається на розсуд суду.
Тому суд вважає, що слід розглянути справу у відсутності заінтересованої особи, з врахуванням доказів, які є у справі.
Заслухавши пояснення заявника, дослідивши письмові докази, суд заяву задовольняє з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродж.: м. Берлін Німеччина зареєструвала шлюб із ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4., після реєстрації шлюбу їй присвоєно ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_2 виданого Львівським палацом урочистих подій на підставі актового запису №718 від 17.04.1976р.(а.с.8).
З копії паспорта громадянина України виданого Личаківським РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області 30.07.1996р. (а.с.14) вбачається, що ОСОБА_2 ,ІНФОРМАЦІЯ_1, народилася в м. Берлін та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1
Згідно довідки військової частини 14246 від 24.06.1954р. (а.с.10) вбачається, що ОСОБА_4 являється дружиною бувшого військовослужбовця військової частини 14246 полковника ОСОБА_3, який загинув ІНФОРМАЦІЯ_2 і в неї на утриманні перебувають малолітні діти – ОСОБА_7, 1946 р.н. та ОСОБА_2, 1949 р.н.
З свідоцтва про народження НОМЕР_1 виданого Консульським відділом м.Берлін (а.с.7) вбачається, що 17.03.1949р. вчинено актовий запис №860 про народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, її батьками зазначені ОСОБА_3 та ОСОБА_4, однак дані про особу народженої та її батьків нечіткі внаслідок розмиття чорнил, якими вчинено запис та важко піддаються до розпізнання.
Як вбачається із листа Головного управління ЗАГС Московської області №7846 від 26.11.2008р. (а.с.11), видати документ про народження ОСОБА_2 на має можливості через велику кількість граматичних і інших помилок в записі, зокрема не читається закінчення прізвищ дитини ат її батьків, ім’я батька записано «ОСОБА_3», ім’я матері «ОСОБА_4», по-батькові батька не можливо прочитати, не вказано місця народження дитини.
Своїм висновком Личаківський відділ РАЦС Львівского МУЮ від 10.07.2009р. (а.с.12-13) відмовив заявниці у внесенні змін та доповнень до актового запису про її народження №860 від 17.03.1949р. складеного Консульським відділом радянської військової адміністрації у зв’язку із відсутністю підтверджуючих документів, зокрема запису про шлюб батьків.
Оцінивши зібрані докази, суд вважає доведеним юридичні факти – приналежності свідоцтва про народження НОМЕР_1 виданого Консульським відділом м. Берлін заявниці ОСОБА_2, а також родинних відносин заявниці із її батьками: ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3. Тому у цій частині заяву слід задловолити.
В частині вимог про зобов’язання Личаківський відділ РАЦС Львівського міського управління юстиції внести зміни і доповнення в актовий запис №860 від 17.03.1949р. про народження ОСОБА_2 слід відмовити у задоволенні, оскільки відповідно до ч.1 ст. 234 ЦПК України в порядку окремого провадження розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 234, 259 ЦПК України, ст.ст. 15, 16 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву задоволити частково.
Встановити факт належності ОСОБА_2 правовстановлюючого документу свідоцтва про народження НОМЕР_1 виданого Консульським відділом м. Берлін на підставі актового запису №860 від 17.03.1949р. про народження ОСОБА_2.
Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3. та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 є батьками заявниці ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1
В частині зобов’язання Личаківський відділ РАЦС Львівського міського управління юстиції внести зміни і доповнення в актовий запис №860 від 17.03.1949р. про народження ОСОБА_2 складеного Консульським відділом Радянської Військової Адміністрації в Німеччині, - у задоволенні заяви відмовити за безпідставністю.
На рішення може бути подана апеляційна скарга в строки і порядок передбачені ст. 294 ч.1 ЦПК України до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд.
Суддя: