Судове рішення #91752697

Справа № 276/121/21

Провадження по справі 2/276/679/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2021 року                                                                   смт. Хорошів                

       Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Бобер Д.О. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа – Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Хорошівської селищної ради про позбавлення батьківських прав,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 в особі представника за довіреністю ОСОБА_3 01.02.2021 року звернулася до суду з вказаною позовною заявою.

Проаналізувавши матеріали справи до поданої позовної заяви, суд встановив обставини, що перешкоджають судовому розгляду та зазначає наступне.

30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», відповідно до якого Конституцію України доповнено статтями 131-1 та 131-2 щодо здійснення представництва у судах.

Згідно з ч. 2 ст.131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Відповідно до ч. 4 ст.131-2 Конституції України законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Відповідно до ч. 6 ст.19 ЦПК України малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства); 4) справи про розірвання шлюбу; 5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ч.1 ст.60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Згідно з ч. 2 ст.60 ЦПК України під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.

Із позовної заяви слідує, що предметом позову є спір про позбавлення батьківських прав. Враховуючи предмет позову, а також вимоги п.2 ч.4 ст. 274 ЦПК України дана цивільна справа не є малозначною, що виключає можливість представництва позивача у суді особою, яка діє на підставі довіреності та не має статусу адвоката.

Стаття ч.4 62 ЦПК України передбачає, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

З матеріалів заяви вбачається, що згідно копії Довіреності від 04 січня 2021 року, ОСОБА_1 уповноважила ОСОБА_3 представляти її інтереси і вести її справи у судах усіх інстанцій.

Жодних підтверджуючих документів, що підтверджують статус ОСОБА_3 , як адвоката до суду не надано.

Відповідно до відомостей Єдиного реєстру адвокатів України, ОСОБА_3 , не значиться, як діючий адвокат на території України.

Таким чином, зваживши у сукупності наведені вище обставини, суд вважає позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа – Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Хорошівської селищної ради про позбавлення батьківських прав підписано особою, яка не має права її підписувати.

Відповідно п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, заяву належить вважати неподаною та повернути заявнику.

Керуючись ст.ст.106062185260 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа – Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Хорошівської селищної ради про позбавлення батьківських прав вважати неподаною і повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду через Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області протягом п`ятнадцяти днів, з дня її підписання.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


       Суддя:                                                                Д.О. Бобер

                       


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація