- яка притягається до адмін. відповідальності: Литвинюк Ярослав Михайлович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Єдиний унікальний номер 341/1684/20
Номер провадження 3/341/106/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2021 року місто Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Мергель М. Р. розглянув справу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною четвертою статті 140 КУпАП, щодо: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
в с т а н о в и в :
27.10.2020 із управління патрульної поліції в Івано-Франківській області до суду надійшли матеріали справи щодо ОСОБА_1 , про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 140 КУпАП.
Відповідно до змісту протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 05.01.2021 справу про адміністративне правопорушення передано судді Галицького районного суду Івано-Франківської області Мергелю М. Р., який з 06.01.2021 по 18.01.2021 перебував на лікарняному.
Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 20.10.2020 № 311659 ОСОБА_1 19.09.2020 о 14 годин 30 хвилин по вул. Об`їзна в м. Галичі Івано-Франківської області, а/д Н-09 Мукачево-Львів, міст через р. Дністер, як посадова особа виконроб ТОВ «Дорожнє підприємство ПБС», порушив правила норми стандартів утримання ділянки дороги Н-09 Мукачево-Львів, на якому через р. Дністер по вул. Об`їзній в м. Галичі Івано-Франківської області не ліквідував та не вжив своєчасних заходів відновлення проїздної частини, що призвело до ДТП 19.09.2020 о 14 годин 30 хвилин, пошкодження транспортного засобу Opel Vivaro, д.н.з НОМЕР_1 , належність ОСОБА_2 . Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1. 5 ПДР, п. 3. 11 ДСТУ 3587-97 та допустив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 140 КУпАП.
Вище вказані дії ОСОБА_3 органом поліції кваліфіковані за ч. 4 ст. 140 КУпАП, як порушення, передбачені ч. ч. 1, 2 або 3 цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся шляхом направлення судової повістки рекомендованою кореспонденцією за зазначеною у протоколі адресою.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 140 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою
З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, була обізнана про складений щодо неї протокол про адміністративне правопорушення, не вжила заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколу, тому вважаю, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст. 38 КУпАП. Також вважаю, що справу можна розглянути без участі особи. Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
Правопорушення, передбачене ст. 140 КУпАП, не входить до переліку справ, передбачених ч. 2 ст. 268 КУпАП, розгляд яких необхідно проводити з обов`язковою присутністю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а тому суд, враховуючи неявку ОСОБА_1 без поважної причини у судове засідання, вважає за можливим справу розглядати без його участі.
Адміністративне правопорушення, що ставить орган поліції у вину ОСОБА_1 , є триваючим, що відповідно до ст. 38 КУпАП при триваючому правопорушенні стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня його виявлення, яке виявлено 19.09.2020.
Згідно з приписами ст. 38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_4 за вказані дії закінчились 20.12.2020, тобто через три місяці після вчинення правопорушення.
Зі змісту наведених правових норм вбачається, що закриття провадження можливе за одночасної наявності таких умов:
- вчинення (виявлення) адміністративного правопорушення;
- закінчення встановленого законом строку, перебіг якого розпочинається з дня вчинення правопорушення (при триваючому правопорушенні -з дня його виявлення).
Визначення на законодавчому рівні у ст. 38 КУпАП тривалості строків накладення адміністративного стягнення безпосередньо пов`язано з можливістю реального впливу адміністративної відповідальності на суспільні відносини, поведінку суб`єктів, їхню правосвідомість тощо, тобто з можливістю реалізації функцій адміністративної відповідальності, яка втрачається з плином часу.
Під час розгляду адміністративної справи суддя враховує практику Європейського Суду з прав людини (пункт 137 Рішення від 09 січня 2013 у справі «Олександр Волков проти України» (заява №21722/11) про те, що строки давності слугують кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігти будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від судів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними (див. рішення від 22 жовтня 1996 року у справі «Стаббінгз та інші проти Сполученого Королівства» (Stubbings and Others v. the United Kingdom), п. 51, Reports 1996-IV). Строки давності є загальною рисою національних правових систем договірних держав щодо кримінальних, дисциплінарних та інших порушень.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
З огляду на те, що стягнення не може бути накладено пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, строк накладення адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 закінчився, а тому справа про адміністративне правопорушення, передбачена ч. 4 ст. 140 КУпАП, щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 38, 221, 247, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в :
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною четвертою статтею 140 КУпАП, щодо ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Галицький районний суд Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
СуддяМ. Р. Мергель
- Номер: 3/341/740/20
- Опис: Порушення правил норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 341/1684/20
- Суд: Галицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Мергель М.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.10.2020
- Дата етапу: 27.10.2020