Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 163/9/21
Провадження № 2/163/111/21
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2021 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді Шеремети С.А.
з участю секретаря Голядинець В.О.,
розглянувши в підготовчому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області про визнання права власності на нерухоме спадкове майно і права на завершення приватизації земельних ділянок,
в с т а н о в и в :
У позовній заяві ОСОБА_1 просить ухвалити рішення про визнання її власником розташованих по АДРЕСА_1 житлового будинку, господарських будівель і споруд в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її чоловіка ОСОБА_2 , а також про визнання за нею права на завершення приватизації та реєстрації права власності на земельну ділянку площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель та земельну ділянку площею 0,60 га для ведення особистого підсобного господарства в такому ж порядку спадкування.
Вимоги обґрунтувала тим, що за життя чоловік заповіту не складав, тому спадкування після його смерті здійснюється за законом. Вона, як дружина, є спадкоємцем за законом першої черги, спадщину прийняла шляхом спільного проживання з чоловіком, у тому числі на день відкриття спадщини. Інші спадкоємці, які б претендували на спадкове майно, відсутні. До складу спадщини після смерті чоловіка увійшли вище вказані житловий будинок з господарськими спорудами і будівлями та земельні ділянки. Ці земельні ділянки чоловік успадкував після смерті своєї матері ОСОБА_3 , якій вони були передані у власність рішенням виконкому Вишнівської сільської ради Любомльського району № 43 від 25 листопада 1997 року. За життя ОСОБА_3 лише розпочала процедуру приватизації земельних ділянок, однак ні вона, ні ОСОБА_2 , не завершили цієї процедури. У зв`язку з відсутністю реєстрації спадкового нерухомого майна у державних органах як щодо будинку, так і земельних ділянок, у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом їй нотаріус відмовив, тому реалізація її спадкових прав можлива лише в судовому порядку. Технічним паспортом та комплексним висновком доводиться відповідність спадкового будинку встановленим нормам та відсутність у ньому самочинного будівництва.
В підготовче засідання сторони не з`явились.
Позивач в позовній заяві просила розглянути справу за її відсутності.
Від Вишнівської сільської ради засобами електронного зв`язку надійшла заява про повне визнання позову та розгляд справи за відсутності представника ради.
Згідно з ч.ч.1, 4 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до ч.4 ст.200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Дослідження матеріалів справи приводить суд до висновку, що вони відповідають положенням ст.ст.1217, 1218, 1233, 1235, 1268, 1297 ЦК України, ст.ст.125, 126, п.1 розділу Х «Перехідних положень» ЗК України.
Зокрема, копією довідки Вишнівської сільської ради Любомльського району від 17 грудня 2019 року та копією спадкової справи № 73/2019 доводяться ті обставини, що спадкодавець ОСОБА_2 заповіту за життя не складав; позивач, будучи дружиною, як спадкоємець першої черги за законом спадщину прийняла в порядку ч.3 ст.1268 ЦК України.
Інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно, по справі не встановлено.
Довідкою Вишнівської сільської ради Любомльського району від 17 грудня 2019 року, витягом з по господарської книги цієї ж сільської ради та витягом з архівної копії з рішення виконкому Вишнівської сільської ради № 43 від 25 листопада 1997 року стверджено, що до складу спадщини після смерті ОСОБА_2 увійшло майно, яке він успадкував після смерті своєї матері ОСОБА_3 , а саме, житловий будинок з господарськими спорудами і будівлями по АДРЕСА_1 та земельні ділянки площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель та площею 0,60 га для ведення особистого підсобного господарства, які ОСОБА_3 були передані безкоштовно у приватну власність відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1992 року «При приватизацію земельних ділянок».
З вищевказаної довідки сільської ради від 17 грудня 2019 року також встановлено, що ОСОБА_2 прийняв спадщину після матері в порядку ч.3 ст.1268 ЦК України.
Наданою нотаріусом Інформаційною довідкою від 20 січня 2021 року стверджено, що спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заводилась.
Враховуючи встановлені по справі фактичні обставини, а також вищенаведені положення матеріального та процесуального закону, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Отже, встановлено підстави для ухвалення рішення в підготовчому засіданні та задоволення позовних вимог.
Згідно із ст.142 ЦПК України у зв`язку з визнанням позову позивачу слід повернути з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Керуючись ст.ст.200, 206, 259, 264, 265 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позов задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом власником нерухомого майна, що розташоване по АДРЕСА_1 і складається з житлового будинку, прибудови, погріба, гаража, двох сараїв, вбиральні.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право на завершення приватизації та реєстрації права власності відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на земельну ділянку площею 0,25 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських споруд та на земельну ділянку площею 0,60 га з цільовим призначенням для ведення особистого підсобного господарства, які згідно з рішенням виконкому Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області від 25 листопада 1997 року № 43 були безкоштовно передані у приватну власність ОСОБА_3 .
Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок судового збору, сплаченого нею згідно із квитанцією АТ «Ощадбанк» № 6 від 29 грудня 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення протягом 30 днів з дня його проголошення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Ім`я позивача – ОСОБА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП – НОМЕР_1 .
Найменування відповідача – Вишнівська сільська рада Любомльського району Волинської області, місце знаходження: вулиця Незалежності 80А, село Вишнів Любомльського району Волинської області, код ЄДРПОУ – 04333164.
Головуючий : суддя С.А.Шеремета
- Номер: 2/163/111/21
- Опис: про визнання права власності на нерухоме майно та визнання права на завершення приватизації земельних ділянок в порядку спадкування за законом
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 163/9/21
- Суд: Любомльський районний суд Волинської області
- Суддя: Шеремета С.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.01.2021
- Дата етапу: 05.01.2021