УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц-1022/10 Головуюча в суді 1-ї інстанції Бичківська К.Г.
Категорія 57 Доповідач Балашкевич С.В.
У Х В А Л А
Іменем України
20 травня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області
в складі: головуючого – судді Балашкевича С.В.
суддів: Рафальської І.М., Зарицької Г.В.
при секретарі Пюрі Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду в Лугинському районі на постанову Лугинського районного суду Житомирської області від 2 березня 2010 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду в Лугинському районі про визнання дій неправомірними та стягнення невиплаченої доплати до пенсії, передбаченої ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, -
встановила:
Постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 2 березня 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено частково. Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі щодо невиплати ОСОБА_2 в повному розмірі доплати до пенсії, передбаченої статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Ухвалено стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі на користь ОСОБА_2 13 554,50 грн. доплати до пенсії, передбаченої статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права й ставить питання про скасування постанови суду.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частин 1, 2 статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон №796- Х11) пенсіонерам, які проживають у зоні гарантованого добровільного відселення, доплата до пенсії провадиться в розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 є потерпілою від Чорнобильської катастрофи третьої категорії та проживає в смт Лугини Житомирської області, яке за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №17 від 12 січня 1993 року, відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. У період з 1 грудня 2008 року по 30 листопада 2009 року Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі виплачувало їй доплату до пенсії в розмірі 10,50 грн., що визначений постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26 липня 1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Вирішуючи спір, суд з огляду на загальні засади пріоритету законів над підзаконними актами, при конкурентності норм, обгрунтовано визнав, що при визначенні розміру згаданої доплати до пенсії застосуванню підлягає саме Закон № 796 – Х11, а не постанова КМУ № 836, яка істотно звужує обсяг установлених законом прав позивача.
Доводи апеляційної скарги цих висновків не спростовують.
Постанова ухвалена з додержанням норм матеріального та процесуального права. Підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.ст. 209,303,304,307,308,313-315 ЦПК, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду в Лугинському районі відхилити.
Постанову Лугинського районного суду Житомирської області від 2 березня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий Судді