Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #91930619


Дата документу 09.02.2021


Справа № 334/731/21

Провадження № 2/334/1679/21


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


09 лютого 2021 року м. Запоріжжя

Суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Бредіхін Ю.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Національної академії аграрних наук України, конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Івківці» Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України, Державного підприємства «Дослідне господарство «Івківці» Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2 , Миронівський інститут пшениці імені В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України про усунення перешкод у виконанні трудових обов`язків, поновлення на посаді, -

встановив:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить усунути їй перешкоди у виконанні трудових обов`язків та поновити її на посаді виконуючого обов`язки директора Державного підприємства Дослідне господарство «Івківці» Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла Національної академії аграрних наук України.

Вивчивши вказані матеріали позову, суд дійшов до наступних висновків.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні перевірити належність справ до їх юрисдикції та підсудності.

Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа. Критеріями даного виду підсудності зокрема виступають: місце проживання відповідача, місце заподіяння шкоди, місце знаходження спірного майна, місце розгляду первісного позову тощо.

Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

З матеріалів справи вбачається, що місцезнаходженням Відповідача-1 та Відповідача-2 є м. Київ, вул. Михайла Омельяновича-Павленка, буд.9, а Відповідача-3 - Чернігівська область, Прилуцький район, м. Івківці, вул. Незалежності, буд.3-А. Місцезнаходження жодного з відповідачів не відноситься до Дніпровського району м. Запоріжжя, а відтак і до територіальної юрисдикції Ленінського районного суду м. Запоріжжя.

Положеннями ч.1 ст.28 ЦПК України передбачено, що позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Так, відповідно до позовної заяви та долученої до неї копії паспорта позивачки ОСОБА_1 , остання зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , що не відноситься до Дніпровського району м. Запоріжжя, а відтак територіальної юрисдикції Ленінського районного суду м. Запоріжжя.

Щодо посилання ОСОБА_1 на те, що вона проживає за адресою: АДРЕСА_2 , а тому звернулася з відповідним позовом саме до Ленінського районного суду м. Запоріжжя (в обґрунтування вказаної обставини позивачем надано копію договору оренди квартири, укладеного 01.07.2020 з ОСОБА_3 ), то суд відхиляє вказаний доказ, оскільки це суперечить вимогам ч.1 ст.28 ЦПК України, відповідно до якої позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Так, відповідно до приписів ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.

Водночас, статтею 6 названого Закону встановлено, що громадянин України зобов`язаний протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Зі змісту наданого позивачем договору вбачається, що він укладений 01.07.2020 та строком на 35 місяців, проте доказів того, що станом на час звернення з відповідним позовом до суду ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , нею не надано. Відтак, справа за цим позовом не належить до територіальної юрисдикції Ленінського районного суду м. Запоріжжя.

Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За цих обставин, суд дійшов висновку про необхідність передачі матеріалів справи до Деснянського районного суду м. Чернігова.

Керуючись ст.31, 32, 187, 260 ЦПК України, суддя, -

ухвалив:

Передати цивільну справу №334/731/21 за позовом ОСОБА_1 до Національної академії аграрних наук України, конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора ДП «Дослідне господарство «Івківці» Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України, Державного підприємства «Дослідне господарство «Івківці» Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2 , Миронівський інститут пшениці імені В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України про усунення перешкод у виконанні трудових обов`язків, поновлення на посаді до Деснянського районного суду м. Чернігова (місцезнаходження: 14038, м. Чернігів, проспект Перемоги, буд.141).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя або безпосередньо до Запорізького апеляційного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

                      Суддя:                                                                                            Бредіхін Ю. Ю.


  • Номер: 2/334/1679/21
  • Опис: про усунення перешкод у виконанні трудових обов'язків та поновлення на посаді
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 334/731/21
  • Суд: Ленінський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Бредіхін Ю.Ю.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.02.2021
  • Дата етапу: 04.02.2021
  • Номер: 2/750/1100/21
  • Опис: про усунення перешкод у виконанні трудових обов'язків та поновлення на роботі
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 334/731/21
  • Суд: Деснянський районний суд м. Чернігова
  • Суддя: Бредіхін Ю.Ю.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.03.2021
  • Дата етапу: 19.04.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація