Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #91938703

Справа № 282/1423/20

Провадження № 3/282/66/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


11 лютого 2021 року                                                                смт.Любар


Суддя Любарського районного суду Житомирської області Гуцал П.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-


ВСТАНОВИВ:

11 лютого 2021 року протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями на розгляд судді Гуцала П.І., було передано протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 123040 від 28.12.2020 року відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до змісту протоколу, особою, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення є:  ОСОБА_1 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 .

Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Згідно ч. 1-3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Частиною 1 ст. 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно та об`єктивно з`ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.

Згідно вимог ст. 280 КУпАП, орган при розгляді справи зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст. 256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.

Дослідивши матеріали справи встановлено, що після неодноразового повернення матеріалів на доопрацювання до органу національної поліції наявні розбіжності у відомостях про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: у протоколі зазначено: « ОСОБА_1 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 »; до матеріалів справи додано три довідки, згідно яких наявні три різні дати народження ОСОБА_1 , а саме: « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 » (довідка т.в.о. начальника відділення поліції № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області № 259/205/02-21 від 20.01.2021 року; « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 » (довідка начальника відділення поліції № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області № 633/205/01/2021 від 10.02.2021 року; « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 » (довідка начальника відділення поліції № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області № 637/205/01/2021 від 10.02.2021 року.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, протокол про адміністративне правопорушення не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складанні, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, а саме: зазначення дати народження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та надання документу, який посвідчує його особу.

На підставі наведеного, керуючись ст. 245, 251, 252, 256, 278, КУпАП, суддя, -        


ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення № 282/1423/20, провадження № 3/282/66/21 відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП, повернути до відділення поліції № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.



Суддя П.І. Гуцал



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація