- відповідач: Сироєжко Ігор Анатолійович
- позивач: Сироєжко Вікторія Леонідівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №705/4587/20
2/705/965/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 лютого 2021 року місто Умань Черкаської області
Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі судді Кормана О.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
в с т а н о в и в :
До Уманського міськрайонного суду Черкаської області 17.11.2020 року (згідно штампу на поштовому відправленні) звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.
Свої вимоги мотивувала тим, що 07 листопада 2008 року між нею ОСОБА_3 та ОСОБА_2 був укладений шлюб. Від шлюбу мають двох малолітніх дітей – ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після народження дітей, у сторін почалися постійні конфлікти та суперечки, через що спільне життя стало неможливим та нестерпним. Кожний із них має різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства. Розлучення це єдиний вихід побудувати нове щасливе життя та зберегти нормальне бачення про сім`ю наших спільних дітей. Їх з відповідачем шлюб носить лише формальний характер, примирення з відповідачем та збереження їхньої сім`ї є неможливим. Сім`я фактично розпалась, в зв`язку з чим виникла необхідність в юридичному оформленні їхнього розлучення. З моменту фактичного припинення шлюбних відносин, відповідач матеріально їй та їхнім дітям не допомагає, участі у вихованні дітей не приймає, внаслідок чого позивач сама повністю утримує дітей та забезпечує їх усім необхідним. Щомісячно позивач витрачає на утримання дітей значні кошти, зокрема на продукти харчування, на одяг і взуття, на канцелярські товари в школу та садочок, додаткові посібники з навчального матеріалу, на розвиток дітей тощо, що становить майже весь її заробіток. Тому, враховуючи рівний обов`язок батьків по утриманню дитини, за наведених обставин, на утримання їхніх дітей з відповідача необхідно стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходу (заробітку), щомісячно, на кожну дитину, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дітьми повноліття.
Просить: шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Умані Уманського міськрайонного управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 707 від 07 листопада 2008 року – розірвати; стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , аліменти на утримання малолітньої доньки – ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу (заробітку) відповідача, але не менше 50% прожиткового мінімуму на одну дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з часу подання позовної заяви до суду і до повноліття дитини; стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , аліменти на утримання малолітнього сина – ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу (заробітку) відповідача, але не менше 50% прожиткового мінімуму на одну дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з часу подання позовної заяви до суду і до повноліття дитини.
Ухвалою судді від 22.12.2020 року у справі відкрите спрощене позовне провадження, а також роз`яснено відповідачу його право подати відзив на позовну заяву або пред`явити зустрічний позов до позивача у строк 15 днів з дня отримання копії ухвали судді про відкриття провадження у справі.
Ухвалою судді від 25 січня 2021 року продовжено строк розгляду справи до 15 лютого 2021 року.
Відповідач 12.01.2021 року отримав копію ухвали судді про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви з додатками, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Станом на день розгляду справи відзив на позовну заяву або зустрічну позовну заяву не подав.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов такого висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрували шлюб 07 листопада 2008 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану по місту Умані Уманського міськрайонного управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 707. Після реєстрації шлюбу прізвище чоловіка – ОСОБА_7 , дружини – ОСОБА_7 . Вказане підтверджується свідоцтвом про шлюб, виданим 07 листопада 2008 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Умані Уманського міськрайонного управління юстиції Черкаської області, серії НОМЕР_2 .
ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого 26 березня 2009 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Умані Уманського міськрайонного управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 253. Батьками записані: батько – ОСОБА_2 , мати – ОСОБА_1 . Вказана копія свідоцтва про народження засвідчена на відповідність оригіналу особисто позивачем.
ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 , виданого 10 березня 2016 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Умані Уманського міськрайонного управління юстиції у Черкаській області, актовий запис № 170. Батьками записані: батько – ОСОБА_2 , мати – ОСОБА_1 . Вказана копія свідоцтва про народження засвідчена на відповідність оригіналу особисто позивачем.
Згідно копії довідки, виданої Відділом державної реєстрації Уманської міської ради за № 1681 від 13.04.2018 року, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 з 13.04.2018 року. Вказана копія довідки засвідчена на відповідність оригіналу особисто позивачем.
Згідно копії довідки, виданої Відділом державної реєстрації Уманської міської ради за № 1682 від 13.04.2018 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 з 13.04.2018 року.
У відповідності до ч.3 ст.105 Сімейного кодексу України (далі – СК України) шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Згідно із статтею 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред`явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.
Стаття 112 СК України визначає, що суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ст.113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Статтею 180 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Згідно ч.2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Частина 1 статті 183 СК України визначає, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Судом встановлено, що сторони на даний час однією сім`єю фактично не проживають, позивач наполягає на розірванні шлюбу, діти сторін проживають з позивачем, яка, фактично, несе витрати на їх утримання. Відповідач не надав до суду відзив з відповідними доказами, які б свідчили, що за станом здоров`я чи з інших об`єктивних причин він позбавлений можливості сплачувати аліменти, що у нього на утриманні є інші особи, і що він заперечує проти розірвання шлюбу.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовна вимога позивача про розірвання шлюбу підлягає до задоволення.
Позовна вимога про стягнення аліментів підлягає до задоволення частково.
Позивач у позовній заяві просить стягувати аліменти в розмірі по 1/4 частки усіх видів доходів відповідача на кожну дитину щомісяця.
Проте, частини 2 та 3 статті 183 СК України визначають, що якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Тобто, чинним законодавством України не передбачено одночасне стягнення аліментів у частці від доходів батька чи матері на утримання двох дітей на кожну дитину окремо.
Крім того, позивач не обґрунтувала з посиланням на докази, чому вона просить стягувати з відповідача частку, яка в сукупності на обох дітей фактично становить половину від доходів (заробітку) відповідача.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача в частині стягнення аліментів підлягають задоволенню частково, а саме: підлягають стягненню з відповідача щомісяця аліменти на утримання обох дітей в розмірі 1/3 частки всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення старшою дитиною повноліття.
Питання про відновлення дошлюбного прізвища після розірвання шлюбу позивач не ставила.
У відповідності з вимогами ст.141 ЦПК України судовий збір в сумі 840 грн. 80 коп., який сплатила позивач при зверненні до суду з позовною вимогою про розірвання шлюбу, підлягає стягненню на користь позивача з відповідача. Крім того, позивач була звільнена від сплати судового збору при зверненні до суду з позовною вимогою про стягнення аліментів, тому відповідно до вимог статті 141 ЦПК України, судовий збір за вказану позовну вимогу підлягає стягненню з відповідача на користь держави.
На підставі статей 105, 110, 112, 113, 180-182, 183, 191 СК України, керуючись ст.ст. 11, 12, 13, 82, 141, 258, 259, 263-265, 268, 272, 274, 279 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , зареєстрований 07 листопада 2008 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану по місту Умані Уманського міськрайонного управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 707.
Після розірвання шлюбу прізвище позивача ОСОБА_1 залишити без змін - « ОСОБА_7 ».
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_5 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , на утримання дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти у розмірі 1/3 частки всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення старшою дитиною повноліття, починаючи з 17 листопада 2020 року.
Якщо після досягнення повноліття старшою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на іншу дитину, аліменти підлягають стягненню за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_5 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , судові витрати, понесені на сплату судового збору, в розмірі 840 гривень 80 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_5 , на користь держави судовий збір в розмірі 840 гривень 80 копійок.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Копію рішення суду направити сторонам.
Копію рішення суду, після набрання ним законної сили, надіслати до Уманського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відмітки в актовому записі про шлюб.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Уманський міськрайонний суд Черкаської області протягом тридцяти днів з дня складення рішення суду.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Суддя О.В.Корман
- Номер: 2/705/2470/20
- Опис: про розірвання шлюбу та стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 705/4587/20
- Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
- Суддя: Корман О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.11.2020
- Дата етапу: 19.11.2020