Судове рішення #9214681

                                                                                                    Справа № 2-а-493/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

22 лютого  2010 року                                               м. Мелітополь

Мелітопольський  міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого  –  судді Марущенко М.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополі Запорізької області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги „дітям війни”,  

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополі Запорізької області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, визнання неправомірними дій Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополі Запорізької області та зобов’язання нарахувати та сплатити щомісячну державну соціальну допомогу „дітям війни”.

Позивачка обґрунтовує позов тим, що вона, ІНФОРМАЦІЯ_1, та відповідно ЗУ "Про соціальний захист дітей війни" є "дитиною війни". Згідно вказаного Закону їй з 01.01.2006 року повинні виплачувати щомісячну соціальну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, але в порушення Закону, відповідач не виплачує вказані кошти, в результаті чого у нього перед позивачкою з'явилася заборгованість, яку вона просить суд зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України нарахувати їй та виплатити, поновивши строк для звернення до суду з 01 січня 2006 року, оскільки про порушені свої права вона дізналася тільки у липні 2007 року.

Від відповідача надійшли письмові заперечення проти позову, де вони просять відмовити у позові, оскільки він поданий з пропуском наданого річного строку для звернення до суду, згідно вимог КАС України, та обґрунтовує заперечення тим, що ст.7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" передбачено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1261 від 24.10.2007 року, передбачено, що Пенсійний фонд України забезпечує ефективне використання коштів, що перебувають у його управлінні. Реалізація нормативних приписів і пенсійних програм здійснюється шляхом фінансування пенсійних виплат за рахунок чітко визначених прибутковою частиною бюджету Пенсійного фонду України джерел відповідно до конкретних напрямів витратної частини бюджету Пенсійного фонду України. Оскільки фінансування цих соціальних гарантій передбачено із коштів Державного бюджету, у Пенсійного фонду України відсутні підстави для виплат щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що справа підлягає розгляду в письмовому провадженні та приходить до висновку, що позов необхідно частково задовольнити з наступних підстав.

Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження (а.с.5), згідно Посвідчення (а.с.6) є "дитиною війни". Згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", з 01.01.2006 року "дітям війни" до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком.

Суд визнає причини пропуску позивачем річного строку звернення з адміністративним позовом до суду, передбаченого ст. 99 КАС України, неповажними, оскільки, після винесення рішення Конституційним Судом України від 09.07.2007 року, позивач дізналася про порушення своїх прав у липні 2007 року, а звернулася до суду тільки 19.01.2010 року, і тому суд відмовляє позивачці у поновленні строку звернення до суду з 01.01.2006  року по 19.01.2009 року.

Законом України «Про державний бюджет на 2009 рік» дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не зупинено.

Таким чином, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в частині зобов'язання Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополі Запорізької області зробити перерахунок позивачу недоплаченої суми щомісячної державної соціальної допомоги, визначеної Законом України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 19 січня 2009 року по 01 грудня 2009 року та забезпечення її виплати.

Крім того, також не можуть бути задоволені вимоги позивача про зобов'язання відповідача прийняти рішення про подальше призначення та виплату позивачу надбавки до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», обчислюючи її з урахуванням підвищення в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, оскільки правовою підставою для звернення до суду є захист порушених прав, свобод чи інтересів, тобто захисту підлягає вже порушене право позивача, а не те, яке може бути порушене в майбутньому і щодо якого невідомо, чи буде воно порушене, чи ні.

В іншій частині позову суд вважає за необхідне відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст. 22 Конституції України, ЗУ "Про соціальний захист дітей війни";  ст.ст. 99, 100, 158, 159, 160, 161, 163 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополі Запорізької області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги „дітям війни” – задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України у  м. Мелітополі  Запорізької області щодо нездійснення перерахунку та невиплати ОСОБА_1 у повному обсязі надбавки до пенсії згідно з Законом України „Про соціальний захист дітей війни”.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополі Запорізької області зробити перерахунок ОСОБА_1 недоплаченої суми щомісячної державної соціальної допомоги, визначеної Законом України „Про соціальний захист дітей війни” за період з 19 січня 2009 року по 01 грудня 2009 року та забезпечити її виплату.

В іншій частині позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена через Мелітопольський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної заяви протягом десяти днів з дня її проголошення, а потім апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в десятиденний строк без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Суддя  Мелітопольського

               міськрайонного  суду                         М. В. Марущенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація