Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #92289263

Єдиний унікальний номер: 379/18/21

Провадження № 2/379/292/21


УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження

та призначення справи до судового розгляду


25 лютого 2021 рокум.Тараща


Таращанський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Музиченко О.О.,

за участю:

секретаря судового засідання Бакал О.А.,

представника позивачки адвоката  Мачача О.М.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду № 3  м. Тараща у порядку загального позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Станишівської сільської ради від імені територіальної громади села Мала Березянка, ОСОБА_2   про  визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

11.01.2021 позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду через свого  представника – адвоката Мачача О.М. із даною позовною заявою.

14.01.2021 Таращанським районним судом Київської області було відкрито провадження у справі  в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Представник позивача в підготовчому засіданні позовні вимоги підтримав, заявив клопотання про витребування у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Шемлій Тетяни Валентинівни копії спадкової справи щодо майна, яке залишилось після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .

Позивачка ОСОБА_1 , представник відповідача Станишівської сільської ради від імені територіальної громади с. Мала Березянка та відповідач ОСОБА_3 у підготовче судове засідання не з`явилися. Про день, час та місце розгляду справи були повідомлені належно та завчасною /а.с.54-59/.

Від відповідача Станишівської сільської ради від імені територіальної громади села Мала Березянка надійшла заява з проханням  розглянути дану справу без участі їхнього представника, позов визнають в повному обсязі та просять /а.с.46/.

Неявка належним чином повідомлених учасників справи у даному випадку не перешкоджає проведенню підготовчого судового засідання відповідно до положень ст. 223 ЦПК України.

Судом встановлено, що підстав для відкладення підготовчого засідання, визначених   ч. 2 ст. 198 ЦПК України, немає, спір між сторонами до судового розгляду не врегульований, підстави для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі відсутні, заяв про уточнення позовних вимог та заперечень проти них до суду не надходило.

Положеннями статті 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Для виконання завдань підготовчого провадження судом проведено підготовчі дії, передбачені статтями 196-197 Цивільного процесуального кодексу України, зокрема: направлено позивачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, направлено копію ухвали, позовної заяви та копії доданих до неї документів відповідачам, визначено предмет спору та характер спірних правовідносин, позовних вимог та склад учасників судового процесу. Встановлено порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються.

Вирішуючи клопотання представника позивача про витребування копії спадкової справи,  суд виходить із наступного.

Відповідно до ч.2 ст.83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідно до ч.4 ст.83 ЦПК України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Відповідно до ч.8 ст.83 ЦПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до ч.1ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Положеннями ст. 95 ЦПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Норма частини восьмої статті 8 Закону України «Про нотаріат» передбачає, що довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу.

Отже, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, враховуючи  предмет спору, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заявленого представником позивача клопотання про витребування доказів.

Оскільки у підготовчому судовому засіданні вирішено питання про всі процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті, - підготовче судове засідання підлягає закриттю, а справа призначенню до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Враховуючи те, що підстави для колегіального розгляду справи відсутні, розгляд справи проводиться суддею одноособово.

На підставі викладеного та керуючись статтями 84, 95, 189, 196-198, 200, 260, 261, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Станишівської сільської ради від імені територіальної громади с. Мала Березянка, ОСОБА_2 про  визначення додаткового строку для прийняття спадщини - закрити.

Призначити  справу до  судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні у приміщенні  Таращанського районного суду Київської області (м. Тараща, вул. Сікевича Володимира 61, зала суду № 3)   на 09  годину 30 хвилин  16 березня 2021 року.

Про місце, дату і час судового засідання повідомити учасників справи.

Клопотання представника позивача адвоката Мачача О.М. про витребування доказів задовольнити.

Витребувати у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Шемлій Тетяни Валентинівни /проспект Любомира Гузара, 17, м.Київ, 03065/ належно засвідчену копію спадкової справи № 04/2016 (дата заведення спадкової справи 25.11.2016) щодо майна, яке залишилось після смерті ОСОБА_3 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Встановити строк для подання до суду витребуваних доказів до 12.03.2021.

Роз`яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Копію ухвали направити приватному нотаріусу Київського міського нотаріального округу Шемлій Тетяні Валентинівні  для виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею і окремому оскарженню не підлягає.

Ухвала складена та підписана  25.02.2021.

Головуючий суддя Таращанського районного суду Київської області О. О. Музиченко











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація