Судове рішення #9240791

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 травня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі: головуючого - судді Матюшенка І.В. суддів: Малахової Н.М., Жизневської А.В. при секретарі судового засідання Жовновській О.О. за участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу Акціонерного комерційного банку „Національний кредит" (далі - Банк) на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 20 березня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Банку про повернення вкладу та відшкодування моральної шкоди,


встановила:


У січні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 25663 грн. 94 коп. коштів за банківським вкладом та 1980 грн. на відшкодування моральної шкоди. На обґрунтування позову зазначав, що 3 жовтня 2008 року між ним та Банком було укладено договір депозиту на суму 25 тисяч грн. строком на три місяці з нарахуванням 18% річних. Після закінчення строку договору відповідач, посилаючись на фінансові труднощі, відмовляється повертати кошти, чим спричинив йому моральну шкоду.

Рішенням Корольовського районного суду м. Житомира від 20 березня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені в повному обсязі.

У поданій апеляційній скарзі Банк, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи та неправильне застосування судом норм матеріального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині задоволення позову щодо відшкодування моральної шкоди та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

ОСОБА_1 заперечує проти задоволення апеляційної скарги, вважає рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим.

Апеляційна скарга підлягає до задоволення з таких підстав.

Судами встановлено, що 3 жовтня 2008 року між сторонами було укладено строковий, на три місяці, депозитний договір № 311722/ЛТ-89 за яким ОСОБА_1 передав а Банк прийняв грошові кошти в сумі 25000 грн. з нарахуванням процентів за депозит у розмірі 18% річних (а.с.7-8). 5 січня 2009 року позивач звернувся до відповідача з вимогою про повернення суми депозиту та нарахованих на нього відсотків, проте отримав відмову Банку з посиланням на тимчасові фінансові труднощі (а.с.9).

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 в частині відшкодування моральної шкоди, суд першої інстанції посилався на положення ст. 1167 ЦК України.

Проте, застосування до спірних правовідносин положень вище вказаного Закону є помилковим, оскільки ст. 1167 ЦК України поширюється на деліктні правовідносини, а спір між сторонами виник із договору банківського вкладу.

Відповідно до роз'яснень, що містяться у п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 4 „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", спори про відшкодування заподіяної фізичній чи юридичній особі моральної (немайнової) шкоди розглядаються у випадках, коли право на її відшкодування передбачено спеціальним законодавством.

Враховуючи, що ні положеннями параграфу 3 глави 71 ЦК України, ні умовами договору від 3 жовтня 2008 року, укладеному між сторонами, не передбачені положення щодо можливості відшкодування моральної (немайнової) шкоди, у суду першої інстанції не було підстав задовольняти позовні вимоги ОСОБА_1 в цій частині з посиланням на ст. 1167 ЦК України. А відтак, рішення суду першої інстанції в частині стягнення з Банку на користь позивача 1980 грн. на відшкодування моральної шкоди підлягає скасуванню в порядку ст. 309 ЦПК України з ухваленням в цій частині нового рішення про відмову в задоволенні позову.

У решті рішення суду не оскаржується, а тому апеляційним судом не перевіряється.

Керуючись ст. ст. 303, 307, 309, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів,


вирішила:


Апеляційну скаргу Акціонерного комерційного банку „Національний кредит"задовольнити.

Рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 20 березня 2009 року в частині стягнення з Акціонерного комерційного банку „Національний кредит" на користь ОСОБА_1 1980 грн. моральної шкоди скасувати, ухваливши в цій частині нове рішення про відмову в задоволенні позову.

У решті рішення залишити без зміни.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.

Справа № 22 ц/1315 Головуючий в суді 1-ї інстанції Колупаєв В.В.

Категорія 27 Доповідач Матюшенко І.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація