Справа №2-421/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2007року м. Білогірськ
Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого - судді Чубабрія В.А.
при секретарі - Фоломеєвій В.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Білогірську позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2. про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини у вигляді будинку, розташованого за адресою:АДРЕСА_1 - що належало її матері - ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свої вимоги мотивує тим, після смерті її матері ОСОБА_3. залишилася спадщина у вигляді будинку, розташованого за адресою:АДРЕСА_1. Після відкриття спадщини вона звернулася у держнотконтору з метою написати заяву про прийняття спадщини, але їй було відмовлено, оскільки не було документів про право власності на майно спадкодавця. Через тривале оформлення відповідних документів, вона пропустила строк прийняття спадщини.
У судовому засіданні ОСОБА_1. та її представник ОСОБА_4. на позові наполягали, просили суд задовольнити його у повному обсязі. Пояснили у суді, що строк позивачка пропустила з поважних причин, оскільки у неї не було правовстановлюючих документів на будинок, які були у відповідачки ОСОБА_2.
Відповідачка ОСОБА_2. та її представник - адвокат ОСОБА_5 - проти задоволення позову заперечували, просили суд у його задоволенні відмовити з причин відсутності у позивача поважності причин пропуску встановленого строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Представник третьої особи Другої державної нотаріальної контори у Білогірському районі АР Крим - нотаріус Балуда І.В. - у судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_1. до неї у шостімісячний строк після відкриття спадщини після ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 - не зверталися. Доводи позивача про те, що нотаріус відмовив її у прийняття заяви, оскільки у неї не було правовстановлюючих документів на будинок -є недостовірними, тому що для подання заяви про прийняття спадщини необхідно лише паспорт заявника та свідоцтво про смерть спадкодавця.
Заслухавши сторони, їх представників, представника третьої особи, їх доводи, розглянувши матеріали справи у їх сукупності, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що будинок №АДРЕСА_1 Білогірського району АР Крим належав на праві власності ОСОБА_3, яка померлаІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.26).
Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді будинку №АДРЕСА_1 Білогірського району АР Крим (а.с.25). Спадкоємцем за заповітом першої черги, згідно з ст. 1222 ЦК України, є позивачка у справі - ОСОБА_1., а також відповідачка ОСОБА_2. - доньки померлої (а.с.27).
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строку шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно з ч.1 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Разом з тим, згідно з ч.З ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Але, ОСОБА_1. строк, встановлений Законом пропустила з причин того, що не мала документів, які підтверджують права власності на спадкоємну масу за спадкодавцем, тобто за ОСОБА_3. Крім того, позивачка не знала, що відповідно до п.212 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України склад спадкового майна перевіряється нотаріусами лише при видачі свідоцтва про право на спадщину.
Таким чином, суд визнає, що ОСОБА_1. пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, без поважних причин, оскільки такі причини, як відсутність правовстановлюючих документів та юридична безграмотність, судом не заслуговують до уваги та не можуть бути визнані поважними.
На підставі ст.ст.1222, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,60,212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_3, яка померлаІНФОРМАЦІЯ_1 - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду АР Крим, шляхом подання заяви про оскарження або апеляційної скарги через Білогірський районний суд АР Крим.
- Номер: 6/741/17/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-421/2007
- Суд: Носівський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Чубабрія В.А.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.08.2016
- Дата етапу: 13.09.2016