Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #92419995

Справа № 349/327/21

Провадження № 2-н/349/21/21


У Х В А Л А

        03 березня 2021 року м. Рогатин

Суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області Гаврилюк О.О., перевіривши заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатенерготрейд» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиту електричну енергію,

встановив:

02 березня 2021 року товариство з  обмеженою  відповідальністю  «Прикарпатенерготрейд» ( далі – ТОВ "Прикарпатенерготрейд"), інтереси якого представляє адвокат Мороз О.М, звернулося з заявою про видачу судового наказу про стягнення з  ОСОБА_1 заборгованості за спожиту електричну енергію за період з 01  лютого 2020 року по 01 січня 2021 року в сумі 2004,22гривень та судового збору в сумі 227,00 гривень.

За ч.1 ст. 160 Цивільного процесуального кодексу України ( далі – ЦПК України) судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.

Пунктом третім частини першої статті 161 ЦПК України передбачено, що судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.

Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або в спрощеному позовному провадженні на свій вибір ( ч.2 ст.161 ЦПК України).

Статтею 163 ЦПК України визначено вимоги до форми і змісту заяви про видачу судового наказу.

Зокрема, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додається копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості.

Однак, в порушення вищезазначених вимог цивільного процесуального закону, ТОВ "Прикарпатенерготрейд" до заяви про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію, не додано копії договору про постачання електричної енергії споживачу ОСОБА_1 з підписом ОСОБА_1 та заявника.

Згідно п.1 ч.1 ст.165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушенням вимог статті 163 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.165 ЦПК України  про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

Оскільки заява подана з порушенням вимог п.3 ч.3 ст. 163 ЦПК України , суддя на підставі п. п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України відмовляє у видачі судового наказу.

Щодо зазначення заявником в заяві про видачу судового наказу про відсутність в нього письмового договору про постачання електричної енергії споживачу ОСОБА_1 , так як договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг щодо електропостачання, укладено шляхом проєднанн споживача ОСОБА_1 до публічного договору, розміщеного на офіційному веб-сайті ТОВ "Прикарпатенерготрейд", що не може бути підставою для звільнення її від оплати послуг, то суд зазначає, що вказана обставина може бути використана як обґрунтування даного предмету спору в спрощеному позовному провадженні.

Керуючись ст. ст. 160-161, 163-165, 353 ЦПК України,

ухвалив:

Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатенерготрейд» у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиту електричну енергію за період з 01  лютого 2020 року по 01 січня 2021 року в сумі 2004,22гривень та судового збору в сумі 227,00 гривен.

Роз`яснити заявнику  положення частини другої  статті  164 ЦПК  України,  що  у  разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 03 березня 2021 року.

Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя                                                                 О.О.Гаврилюк









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація