Судове рішення #92495462




21.01.2013          

Справа № 2/534/198/13

1612/3489/12


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И



21 січня 2013 року                                                                         Комсомольський міський суд

                                                                                                       Полтавської області

в складі:  головуючого судді                                               Таранкової І. М.

                при секретарі                                                                Касімовій С.М.



розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Комсомольську справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат`до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,

в с т а н о в и в :


ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат`звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просив визнати відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 та судові витрати покласти на відповідача.

Позовні вимоги мотивує тим, що 28.08.1997 р. адміністрація ВАТ «Полтавський ГЗК`спільно з профспілковим комітетом прийняла рішення про надання ОСОБА_2 тимчасового житла в гуртожитку підприємства. На підставі вищезгаданого рішення про надання жилої площі адміністрація ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат`видала ОСОБА_2 ордер № 3098 від 01.09.1997 р. , на підставі якого вона вселила в кім. АДРЕСА_2 та була зареєстрована зі своїм сином ОСОБА_3 в вересні 2001 року ОСОБА_2 зареєструвала за даною кімнатою свого чоловіка – ОСОБА_1 , а сама знялась з реєстраційного обліку –13.02.2002 р. згідно довідки з місця проживання про склад сім`ї та прописку, встановлено, що за даною кімнатою зареєстрований лише ОСОБА_1 на час подачі позовної заяви до суду відповідач не проживав в гуртожитку, що підтверджується актом цеху експлуатації та обслуговування об`єктів соцкультпобуту ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», чим порушує порядок реєстрації фізичних осіб за місцем проживання.

Представник позивача в судове засідання не з`явився. Надав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав повністю, просив справу розглянути у його відсутність.

Відповідач в судове засідання не з`явилась з невідомих суду причин. Про день, час та місце розгляду справи повідомлений в установленому законом порядку.

          За таких обставин, суд вважає можливим ухвалити заочне рішення.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення повністю.

Судом встановлено, що 28.08.1997 р. адміністрація ВАТ «Полтавський ГЗК`спільно з профспілковим комітетом прийняла рішення про надання ОСОБА_2 тимчасового житла в гуртожитку підприємства. На підставі вищезгаданого рішення про надання жилої площі адміністрація ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат`видала ОСОБА_2 ордер № 3098 від 01.09.1997 р. , на підставі якого вона вселила в кім. АДРЕСА_2 та була зареєстрована зі своїм сином ОСОБА_3 .

В вересні 2001 року ОСОБА_2 зареєструвала за даною кімнатою свого чоловіка – ОСОБА_1 , а сама знялась з реєстраційного обліку –13.02.2002 р. Згідно довідки з місця проживання про склад сім`ї та прописку, встановлено, що за даною кімнатою зареєстрований лише ОСОБА_1 (а.с. 6) На час подачі позовної заяви до суду відповідач не проживав в гуртожитку, що підтверджується актом цеху експлуатації та обслуговування об`єктів соцкультпобуту ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», чим порушує порядок реєстрації фізичних осіб за місцем проживання. (а.с. 8)

Відповідно до ч. 1 ст. 127 ЖК Української РСР, для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки. Для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена чи яким повернути колишнє жиле приміщення немає можливості, а також осіб, які потребують медичної допомоги у зв`язку із захворюванням на туберкульоз, використовуються спеціальні гуртожитки. Під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети жилі будинки.

На даний час відповідач у гуртожитку не проживає, що підтверджується актом цеху експлуатації та обслуговування об`єктів соцкультпобуту ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат`від 26.09.2012 р., чим порушує порядок реєстрації фізичних осіб за місцем проживання. (а.с. 8) Згідно вказаного акту від 29.11.2011 р. складеного завідуючою гуртожитку АДРЕСА_3  в кімнаті фактично проживають ОСОБА_4 зі своєю сім`єю, згідно договору оренди житла № 13/505/66 від 13.04.2009 року. Зі слів сусідів відомо, що ОСОБА_1 в кім. АДРЕСА_4 не проживає більше п`яти років.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 ЖК Української РСР, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Суд вважає, що у судовому засіданні знайшло підтвердження, що відповідач не проживає в спірному жилому приміщенні без поважних причин понад 6 місяців.

Згідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 213 –215, 224-226  ЦПК України, ст.ст. 71, 72, 76 ЖК України,-

р і ш и в :


Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»- задовольнити повністю.

Визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право користування жилим приміщенням  в гуртожитку АДРЕСА_1 .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат`судовий збір в сумі 107 грн. 30 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




Суддя                                                           І.М. Таранкова

                    З оригіналом вірно:

                                        Суддя                                                                           І.М. Таранкова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація