- яка притягається до адмін. відповідальності: Хоменчук Людмила Володимирівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
Іменем України
Справа № 133/97/21
провадження №3/133/327/21
12.03.2021
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Відділення поліції № 2 Хмільницького районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області,
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює продавцем магазину «Кураж» у с. Сигнал,
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
До Козятинського міськрайонного суду Вінницької областінадійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 367501 від 12.01.2021, ОСОБА_1 12.01.2021 близько 18 год. 20 хв. - продавець продовольчого магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою АДРЕСА_2 , не користувалась засобами індивідуального захисту (медична маска, распіратор, в тому числі власного виробництва), що закриває рот та ніс, чим порушила вимоги Постанови Кабінету Міністрів №1236 від 09.12.2020.
Дії ОСОБА_1 посадовою особою, яка склала протокол про адміні стративне правопорушення, кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
За змістом ч. 1 ст. 44-3 КУпАП дії особи можуть бути кваліфіковані за цією статтею у випадку порушення правил, щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до санкції статті за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпА, може бути накладе штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що 12.01.2021 року вона знаходилась на робочому місці продовольчого магазину «Кураж», та в цей момент зняла маску (медичну), що закриває рот та ніс, через те, що було жарко в магазині. Нікого більше в магазині не було. Згодом до магазину завітали покупці, а слід за ними працівники поліції та зробили зауваження про недотримання порушення карантинних вимог. Вона пояснила, що мала намір одягнути медичну маску, що закриває рот та ніс, однак не встигла.
Відповідно до ст. 51 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Суд в праві розглянути справу про вчинення адміністративного правопорушення в межах і на підставі протоколу, складеного уповноваженими органами, при цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.
Відповідно до приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до приписівст. 62 Конституції Україниобвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Так, у протоколі не вказано, який саме пункт Постанови КМУ порушений ОСОБА_1 , оскільки уповноважена особа посилалась загалом на зміст Постанови КабінетуМіністрівУкраїни№1236 від 09.12.2020. А суд не наділений правом самостійно визначати, який саме пункт постанови, можливо, був порушений.
Разом з тим, суд бере до уваги, що підпунктом 4 пункту 3 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 встановлено заборону приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення. Зі змісту постанови вбачається, що заборона приймати відвідувачів поширюється на суб`єктів господарювання. ОСОБА_1 не є суб`єктом господарювання, а є найманим працівником, а саме продавцем в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 ". Доказів, що вона ж є суб`єктом господарювання матеріали справи не містять, що виключає факт порушення вказаного підпункта постанови. А наявність одного лише протоколу не може бути достатньою самостійною підставою на підтвердження факту вчинення правопорушення.
Отже, відсутність доказів на пітвердження порушення підпункт 4 пункту 3 Постанови КМУ, який стосується здійснення власне торгівельної діяльності, незазначення жодного, зокрема і цього, пункту Постанови КМУ в протоколі, як такого, що був порушений, унеможливлює встановлення факту порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених вказаною Постановою. А отже подія і склад адміністративного правопорушення залишились не доведеними.
Отже подія і склад адміністративного правопорушення залишились не доведеними. Вина ОСОБА_1 працівниками поліції не доведена та не підтверджена належними доказами.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їхній сукупності, беручи до уваги, що факт вчинення порушення та вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП не підтвердилась матеріалами справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, доходжу висновку про закриття провадження по справі, оскільки в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Керуючись ч. 1 ст. 44-3, ст. ст. 221, 247, 251, 255, 283-285 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - закрити .
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Н.О. Пєтухова
12.03.2021.
- Номер: 3/133/327/21
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 133/97/21
- Суд: Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
- Суддя: Пєтухова Н.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.01.2021
- Дата етапу: 15.01.2021