Судове рішення #92678
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

у м. Феодосії

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" червня 2006 року                                                                                               м. Феодосія

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії у складі:

головуючого    Іщенка В.І.

суддів                  Мамасуєвої Л. О.

Кателіна В.П. при секретарі    Бакановській Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Феодосійської міської ради народних депутатів Автономної Республіки Крим про відновлення порушених громадянських прав зобов*язавши відповідача взяти позивача та членів її родини на квартирний облік, як таку, що потребує поліпшення житлових умов, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим від 19 квітня 2006 року,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1. звернулася до суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету Феодосійської міської ради АР Крим про відновлення порушених громадянських прав, зобов*язавши відповідача взяти позивача та членів її сім*ї родини на квартирний облік, як таких, що потребують поліпшення житлових умов, мотивуючи свої вимоги тим, що у 2004 році позивач ОСОБА_1 прибула до м.Феодосії, де уклала шлюб з ОСОБА_2 і 13.04.2005 року вона, чоловік та четверо дітей зареєструвались у власника квартири АДРЕСА_1 у м.Феодосії, де займають одну жилу кімнату площею 17,8 кв.м. 18 серпня 2005 р. звернулась із заявою до Феодосійського міського голови про взяття на квартирний облік, як таку, що потребує поліпшення житлових умов. 23.08.2005 р. отримала відповідь за № 246 за підписом начальника відділу обліку та розподілу житла Феодосійського міськвиконкому М.А.Міняйло про необхідність подати довідки для надання пакету документів для розгляду зазначеного питання житловою комісією. Враховуючи, що серед документів він потребував надати довідку про реєстрацію по Феодосійському регіону, а також виписку із домової книжки, що не відповідає Рішенню Конституційному Суду України, просить суд, в порядку адміністративного судочинства зобов*язати виконком взяти позивача та членів її родини на квартирний облік, як таких, що потребують поліпшення житлових умов.

Постановою Феодосійського міського суду АР Крим від 19 квітня 2006 р. ОСОБА_1 у задоволенні позову відмовлено.

Справа № 22-а-1218-ф/2006р.                      Головуючий у першій інстанції

Копилян В.А.

                                     Суддя-доповідач Іщенко В.І.

 

 

На вказану постанову ОСОБА_1, подала апеляційну скаргу, в якій просить постанову скасувати і прийняти нове рішення, яким задовольнити її позов, мотивуючи свої вимоги тим, що судом неправильно застосовані норми матеріального і . процесуального права, порушені її конституційні права, а також принцип рівності усіх перед законом. Відповідач керується в своїй діяльності не Конституцією та законами України, а нормативними актами колишнього Союзу РСР та втратившими силу нормативними актами України, а саме «Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм житлових приміщень в Українській РСР». Відповідач витребуючи довідку про перебування членів сім*ї на квартирному обліку за місцем роботи, порушив вимоги ст.34 ЖК України, яка передбачає вичерпний перелік підстав, згідно якого громадяни визнаються потребуючими поліпшення житлових умов. Відповідно до ст.64 Конституції України не може бути встановлено ніяких обмежень щодо конституційного права на житло(ст.47 Конституції України), а виходячи з листа № 246 від 23.08.2005 року, відділу обліку та розподілу житлової площі Феодосійського виконкому право на житло обмежується певним терміном прописки. Бездіяльність відповідача призвела до несприятливих наслідків для прав та інтересів молодої сім*ї, яка не може скористатися умовами, що створено державою, для придбання у власність житла за рахунок довгострокового пільгового кредиту, так як для його отримання необхідне перебування на квартирному обліку.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_1 не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відмовляючи позивачу в позові суд виходив з того, що згідно вимог п.7 ст.З та ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушуються її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, до суб*єкта владних повноважень, крім переліку п.7 КАС України, також відносить інші суб*єкти при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі виконання делегованих повноважень. Відповідно до п.18 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм житлових приміщень в Україні, затверджених Постановою від 11.12.1984 року № 470 до заяви, яка підписується членами сім*ї, які бажають разом стати на квартирний облік, додаються: довідка з місця проживання заявника та членів її родини; довідка чи знаходяться члени сім*ї на квартирному обліку за місцем роботи та інше. Суд встановив, що 05.03..2005 р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уклали шлюб у Відділі РАГС Феодосійського МУЮ(а.с.22), а 13.04.2005 р. зареєструвались на житловій площі квартири АДРЕСА_1 у м.Феодосії терміном до 12.04.2006 р., власником якої є ОСОБА_3 (а.с 27). 18.08.2005р. позивач звернулась із заявою на ім*я міського голови про взяття її на квартирний облік, як таку що потребує поліпшення житлових умов. 23.08.2005р. відділ обліку та розподілу житлової площі Феодосійського міськвиконкому надіслав листа в якому зазначив подати необхідні довідки відповідно до переліку зазначеного у п.18 Правил обліку громадян, при цьому виконкомом та житловою комісією рішень про відмову у реєстрації у постановці на облік позивача не виносили, а тому виконкомом, як суб*єктом владних повноважень порушень не допущено, так як він діяв відповідно до законодавства діючого на момент звернення.

З такими висновками суду погоджується і колегія судців апеляційного суду, оскільки вони зроблені на підставі вимог Житлового Кодексу Української РСР та Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, які є чинними на момент розгляду справи в суді.

 

Відповідно до ст.38 Житлового Кодексу Української РСР, порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, встановлюються законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.

Пунктом 18 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470 передбачено, що заява про взяття на квартирний облік подається відповідно до виконавчого комітету Ради народних депутатів за місцем проживання громадян та адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації за місцем їх роботи. Заява підписується членами сім*ї, які разом проживають, мають самостійне право на одержання жилого приміщення і бажають разом стати на облік. До заяви додаються: довідка з місця проживання про склад сім*ї, довідки про те, чи перебувають члени сім*ї на квартирному обліку за місцем роботи( у виконавчому комітеті місцевої Ради).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач довідку про те, чи перебувають члени сім*ї на квартирному обліку за місцем роботи, не надала, і суд першої інстанції вірно прийшов до висновку, що права позивача не порушені, так як не грунтуються на діючому законодавстві.

Таким чином, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є вірною і обгрунтованою, ухваленою з дотриманням вимог матеріального і процесуального законодавства і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198 п.1, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Постанову Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим від 19 квітня 2006 року по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Феодосійської міської ради Автономної Республіки Крим про відновлення порушених громадянських прав зобов*язавши відповідача взяти позивача та членів її родини на квартирний облік, як таку що потребує поліпшення житлових умов залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України шляхом подачі касаційної скарги протягом одного місяця з дня її проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація