ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
05 березня 2010 року справа № 2-а-3116/10/0470
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Рищенко А. Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Заводського відділу Державної виконавчої служби міського управління юстиції про визнання незаконними дії та зобов’язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
04.03.2010 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Заводського відділу Державної виконавчої служби міського управління юстиції про визнання незаконними дії та зобов’язання вчинити певні дії.
Із матеріалів справи вбачається, що Заводським районним судом м. Дніпродзержинська розглядалася цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про повернення майна з чужого незаконного володіння. Під час розгляду вказаної цивільної справи місцевим загальним судом були постановлені ухвали про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та заборони його відчуження від 25.08.2009 року та часткову зміну забезпечення позову від 02.11.2009 року по справі № 2-3009/09, які були пред’явлені на примусове виконання до Заводського відділу державної виконавчої служи та виконані останнім.
Апеляційним судом Дніпропетровської області від 08.02.2010 року та від 15.02.2010 року в порядку ЦПК України постановлені ухвали по скасування вищезазначених ухвал Заводського районного суду.
Ухвали Апеляційного суду Дніпропетровської області від 08.02.2010 року та від 15.02.2010 року пред’явленні на виконання до Заводського відділу Державної виконавчої служби міського управління юстиції на підставі яких відкрито виконавче провадження.
Таким чином судом встановлено, що предметом оскарження є дії державного виконавця Заводського відділу Державної виконавчої служби міського управління юстиції вчинені при примусовому виконанні ухвал Апеляційного суду Дніпропетровської області про скасування забезпечення позову, змін забезпечення позову, вжитих ухвалами Заводського районного суду м. Дніпродзержинська, прийнятих за правилами цивільного судочинства.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно зі ст.383 ЦПК України, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду зі скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України, порушено їх права чи свободи.
У відповідності до ч.2 ст.384 ЦПК України, скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
З урахуванням викладеного суд доходить висновку, що даний спір не підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства, у зв’язку з тим, що оскаржувані дії вчинені в межах виконавчого провадження з виконання рішення у цивільній справі, тому підлягає оскарженню в порядку цивільного судочинства.
Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Заводського відділу Державної виконавчої служби міського управління юстиції про визнання незаконними дії та зобов’язання вчинити певні дії.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А. Ю. Рищенко