Справа № 4 - 8/2007 року
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2007 року. Таращанський районний суд Київської області
в складі:
головуючого: Василенка О.М.
при секретарі: Сальник О.Л., розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Таращі скаргу ОСОБА_1 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи,-
ВСТАНОВИВ:
Скаржниця звернулася до суду з даною скаргою і просить суд скасувати постанову про відмову в порушенні кримінальної справи по ст. 364 КК України щодо ОСОБА_2. та ОСОБА_3. від 19 лютого 2007 року та направити матеріали для проведення додаткової перевірки до прокуратури Таращанського району Київської області.
В судовому засіданні скаржниця підтримала скаргу і пояснила суду, що в 2005 році в с Салиха Таращанського району Київської області при проведенні клінічних досліджень великої рогатої худоби (ВРХ) лікар Таращанської районної ветеринарної лікарні ОСОБА_3. та начальник Управління ветеринарної медицини в Таращанському районі ОСОБА_4. вступили в злочинну змову з метою умисного вибраковування корів для подальшого збагачення по домовленості з закупниками. Перший, проводячи клінічні огляди її корів, виявив дві її корови хворі на лейкоз і як наслідок цього було заборонено їх випас в загальному стаді та продаж молока. Після цього вона змушена була продати цих корів на забій, отримавши за них значно нижчу вартість - 7454 грн., що завдало їй шкоди.
Крім того, вказані вище особи, під час проведення профілактичних щеплень і обробок ВРХ належної населенню встановили ні чим не обумовлений завищений тариф по оплаті зазначеного та порушили при цьому правила ведення касових операцій.
Про вказані вище дії посадових осіб Управління ветеринарної медицини в Таращанському районі, Таращанської районної ветеринарної лікарні вона повідомила прокурора Таращанського району Київської області та надала йому 26 квітня 2006 року відповідні пояснення.
Постанову помічника прокурора Таращанського району від 19.02.2007 року про відмову в порушенні кримінальної справи щодо колишнього головного лікаря Таращанської районної ветеринарної лікарні ОСОБА_3. та начальника Управління ветеринарної медицини в Таращанському районі ОСОБА_2. вона отримала в прокуратурі району 23 лютого 2007 року. Строк на оскарження даної постанови вона пропустила, в зв'язку з недобросовісним виконанням її адвокатом своїх професійних обов'язків.
Прокурор в судовому засіданні просить суд залишити дану скаргу без задоволення.
Судом встановлено, що скаржниця повідомила прокурора Таращанського району Київської області про притягнення посадових осіб Управління ветеринарної медицини в Таращанському районі і Таращанської районної ветеринарної лікарні та надала 26 квітня 2006 року відповідні пояснення.
Постановою помічника прокурора Таращанського району від 19.02.2007 року було відмовлено в порушенні кримінальної справи щодо колишнього головного лікаря
2
Таращанської районної ветеринарної лікарні ОСОБА_3. та начальника Управління ветеринарної медицини в Таращанському районі ОСОБА_2..
Про прийняте рішення прокуратура Таращанського району Київської області повідомила скаржницю листом № 272 від 19.02.2007 року.
Із розписки скаржниці та її пояснень суду вбачається, що копію постанови помічника прокурора Таращанського району Київської області від 19.02.2007 року про відмову в порушенні кримінальної справи щодо колишнього головного лікаря Таращанської районної ветеринарної лікарні ОСОБА_3. та начальника Управління ветеринарної медицини в Таращанському районі ОСОБА_2. вона отримала в прокуратурі району 23 лютого 2007 року.
Скаржниця 05 березня 2007 року звернулася до суду із скаргою, в якій просить суд про скасувати вказану вище постанову і направити матеріали для проведення додаткової перевірки до прокуратури Таращанського району Київської області. Поряд з цим вона зазначає, що пропустила строк на її (постанови) оскарження, в зв'язку з недобросовісним, на її думку, виконанням її адвокатом своїх професійних обов'язків.
Згідно ст.236-1 КПК України скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного (міського) суду за місцерозташуванням органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.
Відповідно до ст. 90 КПК України пропущений з поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи постановою органу дізнання, слідчого, прокурора або ухвалою суду, постановою судді.
Проте, скаржниця не звернулася до суду з клопотанням про поновлення вказаного строку.
Виходячи з вищевикладеного, враховуючи думку скаржниці, прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що дану скаргу слід визнати такою, що не підлягає розгляду.
Враховуючи вищевикладене та, керуючись ст.ст. 90, 236-1, 236-2 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на постанову помічника прокурора Таращанського району Київської області від 19.02.2007 року про відмову в порушенні кримінальної справі щодо колишнього головного лікаря Таращанської районної ветеринарної лікарні ОСОБА_3. та начальника Управління ветеринарної медицини в Таращанському районі ОСОБА_2.. визнати такою, що не підлягає розгляду.
Строк оскарження постанови до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд п'ятнадцять діб з моменту його проголошення.