КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 2-1153/2010 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
20.04.2010 року м.Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі
головуючого по справі - судді Безпрозванного В.В.,
при секретарі судового засідання - Ляшенко М.М.,
за участю позивача - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
В листопаді 2009 року позивач звернувся до суду із позовною заявою, в якій просив визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням - будинком АДРЕСА_1 .
В обгрунтування позовних вимог позивач вказував, що згідно рішення Корабельного народного суду м. Миколаєва від 12 травня 1991 року, йому на праві власності належить житловий будинок АДРЕСА_1 .
28 жовтня 1994 року у вищевказаному будинку була зареєстрована - ОСОБА_2 , яка з 2006 року виїхала на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Посилаючись на те, що відповідач покинула спірний будинок за власним бажанням, не мешкає там понад шести місяців без поважних причин, перешкод в користуванні спірного будинку їй ніхто не чинив, її майна там немає, участі в оплаті комунальних платежів не приймає, має інше постійне місце проживання, позивач в судовому засіданні просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явилась, про час і місце судового засідання повідомлялась належним чином, не представила доказів проти задоволення позову, тому суд на підставі ч.4 ст.169, ст. 224 ЦПК України за згодою позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
На підставі рішення Корабельного народного суду м. Миколаєва від 12 травня 1991 року позивач є власником житлового будинку АДРЕСА_1 (а.с.9).
Згідно копії будинкової книги та довідки №800 від 09 лютого 2010 року, виданої КП ДЕЗ «Океан», у вищевказаному будинку окрім позивача зареєстровані ОСОБА_3 - дружина позивача, ОСОБА_4 - онук позивача та ОСОБА_2 - дочка позивача, відповідач по справі (а.с.10-12, 24).
З акту про непроживання від 08 лютого 2010 року, посвідченого директором КП ДЕЗ «Океан», вбачається, що ОСОБА_2 з 2006 року не проживає в спірному будинку. Ця обставина підтверджена також письмовими поясненнями сусідів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які свідчили про те, що ОСОБА_2 в житловому будинку АДРЕСА_1 не проживає більше двох років, перешкод в користуванні спірного будинку їй ніхто не чинить (а.с. 18-21,23). Таким чином вбачається, що позовна заява підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ст. 391 Цивільного Кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно з ч.2 ст.405 Цивільного Кодексу України член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Згідно з ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Таким чином, з огляду на те, що відповідач понад одного року відсутня в спірному будинку без поважних причин, перешкод в користуванні спірного будинку їй ніхто не чинив, її майна там немає, позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 209,212-215,218 ЦПК України суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такою, що втратила право користування житловим приміщенням - будинком АДРЕСА_1 .
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено позивачем до апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м.Миколаєва шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя В.В.Безпрозванний