Справа №2 -138/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2007 року Таращанський районний суд Київської області
в складі:
головуючого: Василенка О.М. при секретарі: Сальник О.Л., попередньо розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні м. Таращі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на житловий будинок, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом.
В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав і просить суд визнати за ним, як спадкоємцем за законом, право власності на житловий будинок, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 його батька ОСОБА_5, розташований по АДРЕСА_1, судові витрати просить покласти на нього..
Відповідачі позов визнали в повному обсязі та не заперечують щодо його задоволення, оскільки вони пропустили строк прийняття спадщини після смерті батька і в судовому порядку продовжувати його не бажають, просять звільнити від сплати судових витрат.
За згодою сторін, суд вирішує спір в попередньому судовому засіданні.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_5. Після його смерті залишилося спадкове майно, а саме житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1, приватизована земельна ділянка, право на майновий пай, грошові внески з відповідними процентами та компенсаціями у відділенні Ощадного банку НОМЕР_1 м. Тараща Київської області. В установлений законом (ст. ст. 1169, 1270 ЦК України) шестимісячний строк з дня відкриття спадщини позивач звернувся до нотаріальної контори по питанню прийняття спадщини. 23 жовтня 2003 року державним нотаріусом Таращанської районної державної нотаріальної контори йому було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на приватизовану земельну ділянку, право на майновий пай, грошові внески з відповідними процентами та компенсаціями у відділенні Ощадного банку НОМЕР_1 м. Тараща Київської області. На житловий будинок 07.02.2007 року була складена технічна документація, проте відсутні правовстановлюючі документи, тому позивач, як спадкоємець змушений звернутися до суду з даним позовом. Інші спадкоємці - відповідачі по справі, фактично не приймали спадкове майно батька, а також не подавали до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини в установлений законом шестимісячний строк з дня відкриття спадщини, тобто пропустили строк для прийняття спадщини і в судовому порядку продовжувати його не бажають.
Вказані обставини встановлено з пояснень сторін, матеріалів справи вивчених в судовому засіданні.
Враховуючи дані обставини та виходячи з того, що відповідно із ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності, а СТ.1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за законом має право прийняти спадщину або її не прийняти, суд вважає за необхідне задовільнити даний позов.
Судові витрати віднести на рахунок
Керуючись ст.ст.2,10,15,60,88,130,174,208,209,212-215,218 ЦПК України, ст.ст. 328, 392, 1261, 1268-1270 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий, розташований будинок по АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області
через Таращанський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення
заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з
подачею її копії до апеляційної інстанції.